Ingatlan hvg.hu 2018. július. 18. 10:43

Bepereli a Las Vegas-i lövöldözés sérült áldozatait a szálloda

Egy soha nem alkalmazott jogszabályra hivatkozva mentené fel saját magát az MGM Resorts.

Beperelte a Las Vegas-i lövöldözés több száz túlélőjét annak a szállodának a tulajdonosa, amelyikből tavaly októberben tüzet nyitottak egy fesztivál nézőire. Az 58 emberéletet követelő támadás ötszáznál is több sérültjét és a koncert többi nézőjét azért citálná bíróság elé az MGM Resorts, nehogy ők tegyenek így.

2017. október elsején egy 64 éves férfi nyitott tüzet egy koncert nézőire a Mandalay Bay szálloda 32. emeletéről. Az elkövető, Stephen Paddock komoly fegyverarzenált halmozott fel szállodai szobájában. Néhány áldozat már eljárást kezdeményezett az MGM ellen, mondván a szálloda nem megfelelő biztonsági intézkedései hozzájárultak ahhoz, hogy megtörténhessen a támadás.

Az MGM furcsa, és az Egyesült Államokban óriási felháborodást kiváltó keresetét egy olyan jogszabály teszi lehetővé, amelyet a szállodalánc saját ügyvédjei állításuk szerint néhány hete fedeztek fel, és amelyet korábban soha egyetlen cég sem alkalmazott – írja a New York Times. A társaság nem kártérítést szeretne az áldozatoktól, hanem azt szeretné elérni, hogy egy szövetségi bíróság mondja ki: nem tehető felelőssé a támadásért.

A jogi alap az ügyvédek szerint egy 2001. szeptember 11-e után elfogadott törvény, amely szövetségi engedéllyel rendelkező biztonsági cégeket felment a terrorcselekmények miatti felelősségre vonás alól. A törvény szerint terrorcselekménynek minősül az Egyesült Államok polgárai elleni tömegtámadás, az MGM szerint pedig biztonsági cég a koncert biztosítására felbérelt társaság.

A New York Times szerint ennek ellenére kétséges, hogy sikerrel tudja-e a bíróság előtt megvédeni álláspontját az MGM. Annál is inkább, mivel a biztonsági cég nem maga a hotelüzemeltető volt, hanem egy külső céget bérelt fel a társaság.

(The New York Times)

Tudatos otthon
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?