Egymilliárd forint a kikiáltási ár, de az egy hónapja meghirdetett befejezetlen hotelre eddig senki nem jelentkezett. A hányatott sorsú uniós beruházás befuccsolt, ezért a Miniszterelnökség is bevasalná az elköltött pénzt a vállalkozón.
Már tavaly nyáron úgy döntött a Miniszterelnökség, hogy bevasalja az elköltött uniós 822 millió forintot a beruházó cégen, mivel a 2012-ben elnyert pénzből 2016 végéig el kellett volna készülnie az eredetileg gyógyszállónak tervezett épületnek. Azt, hogy visszakövetelik a több százmilliós összeget, már tavaly eldöntötte a hatóság, de tavaly novemberben csak azt a választ kaptuk a Nemzetgazdasági Minisztérium sajtóosztályától, hogy a támogatás visszakövetelése a jogszabályok szerint folyamatban van.
Most úgy tűnik, hogy a kisteleki szállóra százmilliós összeget igénylő vállalkozónak egy fillérje sincs, a Kistelek határában pompázó torzót árverésre bocsátották. A kikiáltási ár ugyan egymilliárd forint, ha ez bejönne, akkor simán ki tudnák egyenlíteni a számlát, de úgy tűnik, hogy nincs nagy érdeklődés, az egy hónapja meghirdetett ingatlanra eddig nem akadt jelentkező. A licitálható összeg alsó határa félmilliárd forint, aki kivár április elejéig, az akár ennyiért is elviheti a hirdetmény szerint nyolcvanszázalékos készültségű „szellemkastélyt”.
Döbbenetes módon egyébként telesen őrizetlen a félkész épület, amelynek belsejében nagy értékű szerelvények, szigetelő anyagok hevernek, nem csoda, ha akadt olyan eset is, hogy kihordták azokat az épületből. A rendőrség nyomozott, a helyiek arról beszéltek, hogy kifizetetlen alvállalkozók vehettek elégtételt a fővállalkozón.
A szellemkastélyra utoljára a választások előtt négy nappal, április 4-én lehet jelentkezni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.