A 24.hu szerint a balatonboglári képviselő-testület úgy fogadta el az állam ajánlatát egy sportkomplexumra, hogy az állam el sem készítette ahhoz az értékbecslést.
Egy egész sportkomplexumot szerez meg az állam a Mocsai Lajos által vezette Testnevelési Egyetemnek, hogy a szintén Mocsai Lajos által vezetett Nemzeti Kézilabda Akadémiát fejlessze – írja a 24.hu.
Balatonbogláron a képviselő-testület nemrég zárt ülésen döntött arról, hogy elfogadja az állam ajánlatát úgy, hogy az állam még el sem készítette az értékbecslést. Ráadásul az állam még vissza is kéri a volt vasutas üdülő területét, amelyet korábban már ingyen odaadott a városnak – olvasható a cikkben.
A balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központ építése nagyon elhúzódott, több alkalommal kivitelezőt is váltottak, végül 2007-ben átadták a sportlétesítményt. A beruházáshoz azonban svájci frank alapú hitelt vettek fel, amely később hatalmas teher lett a városnak.
2013-ban Mocsai Lajos egyfajta megmentőként érkezett, létrehozták a Nemzeti Kézilabda Akadémiát (NEKA) az Urányiban, amelyet a kormány évi 200 millió forinttal támogatott. A városvezetés örült, mivel a NEKA jókora terhet vett le a válláról, de az akadémia menet közben kinőtte magát. Így elhatározták, hogy új sportcsarnokot és bentlakásos iskolát is építenek Balatonbogláron a kézilabda-akadémiának.
Összesen 3,8 milliárdért felhúzták a csarnokot, a kollégiumot pedig a volt vasutas üdülő területén építették fel. Aztán egy tavaly decemberi kormányrendeletből kiderült, hogy az állam már az egész Urányit meg akarja szerezni uszodástul, sportcsarnokostul. Cserébe ezért az állam visszakéri a várostól a volt vasutas üdülő területét.
A lap megkérdezte Mocsai Lajost, miért van szüksége a Testnevelési Egyetemnek a balatonboglári sportkomplexumra, és mi a tervük vele. Az egyetem rektori hivatal azt válaszolta: az egyeztetések eredményeképpen a létesítmény a Testnevelési Egyetem vagyonkezelésébe kerülhet, az intézmény a ruházott és megnövekedett szakmai feladatok ellátását biztosítaná ott.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.
