Ingatlan hvg.hu 2017. november. 19. 16:08

Gulyás Márton a Rokonokat olvasta fel Zsidai Royéknál, az étterem bezárt

Ülősztrájk a közvagyon visszaszerzéséért! – ezzel a felkiáltással tüntetnek Gulyás Mártonék vasárnap délben a Pest-Buda étteremben a Facebookon közzétett élő videó szerint.

A Slejm nem aprózza el a demonstrációját. Kis, de hangos csapat tüntetett vasárnap délben a Várban. A videó tanúsága szerint Gulyás Márton aktivista Móricz híres regényét, a Rokonokat olvasta fel, hogy így próbálják visszaszerezni a közvagyont. Majd ismertette azokat az információkat, amelyeket elsőként a HVG írt meg.

A tüntetők nemcsak tudatosan gazdasági kárt okoznak a társaságnak és az ott dolgozóknak, hanem alapvető jogszabályokat is megsértenek - reagált a történtekre a hvg.hu-nak a Zsidai Group. "Az étterem magánterület, de nyilvános hely, ahová étkezni járnak az emberek. Az étterembe be lehet menni étkezni, majd fogyasztás és fizetés után távozni. Azzal, hogy a tüntetők elfoglalták az éttermet és nem rendeltetésszerűen használják, azaz nem fogyasztanak, szabálysértést követnek el, különös tekintettel arra, hogy fizető vendégeket kellett elküldenünk ez idő alatt" - közölték.

Az éttermet a tüntetés idejére bezárták, így szerintük ott már nincs "közforgalom", mivel "ennek ellenére még ott vannak a tüntetők, ezzel magánlaksértést követnek el". A fizető vendégek elküldése, illetve a bezárás miatt "a kollégák ma az ebéd szervízdíjtól elesnek, ezzel kevesebbet keresnek ebben a hónapban" - tették hozzá.

Fazekas István

Ahogy korábban megírtuk: abban a házban vannak, ahol egyetlen éjszaka 88 ezer forintba kerül a Pest-Buda Hotel legexkluzívabb lakosztályában, miközben az üzemeltető Zsidai-csoport összesen csak havi 126 ezer forintot fizet azokért az önkormányzati lakásokért, ahol a luxusapartmanokat kialakították. Az árkülönbség akár 114-szeres is lehet, egy hétvége alatt, egyetlen lakosztály kiadásával megkeresik a közvagyonért fizetendő havi díjat. A budavári önkormányzatnak hiába dobtuk fel a kérdést, hogy ennyiből akár maguk airbnb-zhetnének, hogy ne Zsidai Zoltán Roy keressen a bérlakásokon.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.