Kocsis Máté szerint gyógyvizek buzognak itt is, és végre lenne egy strandja a VIII. kerületnek is.
Bár négy éve bezárták a józsefvárosi Négy Tigris kínai piacot, majd arról volt szó, hogy sportcentrumot építenek a helyére, ebből azóta sem lett semmi. Kocsis Máté józsefvárosi polgármester a legutóbbi kerületi képviselő-testületi ülésen viszont bejelentette, végre kezdenek valamit a területtel – írja a Magyar Nemzet.
Mint mondta, a ma még kihasználatlan, a Kőbányai út, Salgótarjáni út és Fiumei út által határolt hatalmas MÁV-területet négyfelé osztják: egy részét az MTK kapná meg a 2019-ben Budapesten megrendezendő Európai Makkabi Játékok, más néven a „zsidó olimpia” előkészítésére, ehhez kapcsolódva kapna egy-egy területet az éppen Kocsis Máté elnökletével működő Magyar Kézilabda-szövetség és a Magyar Labdarúgó-szövetség is, épülnének itt labdarúgó-edzőpályák is, valamint egy strandot is létrehoznának, így az egész terület egy nagy sportfejlesztés része lesz.
Kocsis azt mondta, a fejlesztésekre már mind megvan a fedezet, a beruházások egyelőre a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz tartozó bizonyos szervezeteknél és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnél álltak meg. Elmondása szerint már csak a telekmegosztást kellene megoldani, és bele is vághatnának a projektbe.
Az épülő strandról azt mondta, régi vágya, hogy a VIII. kerületnek legyen egy strandja, most egy fás, árnyas, ligetes, három-négy-öt medencés strandot szeretnének létrehozni, amelyet egyaránt használhatnának az V., a VI., a VII., a VIII., a IX. és a X. kerületiek is. Kocsis elmondása szerint már felvette a kapcsolatot a Budapesti Gyógyfürdők és Hévizei Zrt. (BGYH) vezetőjével, aki szerint Józsefváros alatt is legalább olyan jó minőségű, akár gyógyfürdőzésre alkalmas vizek buzoghatnak, mint a városligeti Széchenyi fürdő környékén, ezért nem is kellene nagyon mélyre fúrni, csak még pénzt kell találni a projekthez.
A VIII. kerületi polgármester szerint viszont másfél milliárd forintból két-három éven belül meg is építenék a tervbe vett strandot.
Szőke László, a BGYH vezérigazgatója a Magyar Nemzetnek elmondta, ahhoz, hogy megbizonyosodjanak a víz minőségéről, előbb kutakat kell létesíteni, s annak költségei meghaladják a százmillió forintot, de valóban 1,5-2 milliárdos beruházásból két év alatt kialakítható egy fürdő. Hozzátette, mind a fejlesztésben, mind az üzemeltetésben részt venne a BGYH is, de szerinte csak nyári strandot már nem szabad építeni, csak télen is használhatót, mert így lehetne gazdaságosan üzemeltetni a fürdőt.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.