A Telekom új székházának most tették le az alapkövét, a kivitelezést természetesen Orbán barátjának cége végzi.
Letették a Magyar Telekom 58 ezer négyzetméteres új székházának alapkövét kedden Budapesten, az Üllői út és a Könyves Kálmán körút csomópontjában, a várhatóan 2018 második felében elkészülő épületet a távközlési szolgáltató hosszú távon veszi bérbe, és 4500 munkavállalója fog ott dolgozni.
Noah Steinberg, az ingatlanfejlesztő Wing Zrt. elnök-vezérigazgatója köszöntőbeszédében elmondta: a csaknem 50 milliárd forintos beruházással az ország leginnovatívabb irodaháza épül meg. A Telekom által bérelt területeken kívül az épületben további 4000 négyzetmétert adnak bérbe piaci alapon.
Az építkezés mintegy 1000 embernek ad munkát – mondta az elnök-vezérigazgató. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az eseményen elmondta, a Magyar Telekom beruházása egyértelműen a hosszú távú elköteleződést jelent, amely a legjobbkor, az új világgazdasági korszak elején jött a magyar gazdaságnak.
Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgatója elmondta: a cégcsoport mintegy féltucat épületben működik Budapesten, a beruházás eredményeként viszont egy helyre összpontosulhat a munkaerő, az új székház mintegy 4500 kolléga "otthona lesz". A vezérigazgató várakozásai szerint az innovatív munkahelyi környezetben könnyebben dolgoznak majd az alkalmazottak, valamint "folyékonyabb" lehet a munkavégzés és hatékonyabb kommunikáció jöhet létre a csoporton belül.
Az eseményen kapott tájékoztatás szerint a beruházást banki konzorcium finanszírozza, amelynek tagjai az Unicredit Bank Hungary és a K&H Bank. A tervek szerint a székház 2018 második félévében készül el, a Magyar Telekommal történő bérleti megállapodás 15 évre szól. A székház építészeti terveit a TIBA Építész Stúdió készítette, a kivitelezési munkákat pedig Orbán Viktor barátjának, Garancsi Istvánnak a cége, a Market Építő végzi.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.