Ingatlan hvg.hu 2016. szeptember. 29. 08:43

Eladták Budapest egyik ikonikus épületét a Hősök terénél

Gazdát cserélt a Dózsa György úton álló Park Atrium irodaház, amely többek között a Deloitte, az ING és a Roche magyarországi központjaként is szolgál – írta közleményében a tranzakcióban részt vevő egyik tanácsadó cég, a Colliers.

Eladta az egyik legismertebb budapesti irodaházat a GLL Real Estate Partners által menedzselt Accession Fund alap a német Corpus Sireo által kezelt egyik alapnak – jelentette be a Colliers ingatlantanácsadó.

A pontos vételárat a felek nem hozták nyilvánosságra, de annyit elárultak, hogy meghaladta az 50 millió eurót, azaz nagyjából a 15 milliárd forintot.

A Hősök tere közelében 2004-ben átadott 25 450 négyzetméter hasznos alapterületű és 375 parkolóhellyel rendelkező épület tavaly jelentős átalakításon esett át.

A Corpus Sireo jelenlegi tranzakciója tipikus példája a legnépszerűbb befektetési termékeknek, melyeket a konzervatív, kockázatkerülő befektetők keresnek első akvizícióként, hogy megvessék lábukat Budapesten – tette hozzá közleményében a Colliers.

A cég az eladót képviselte a tranzakcióban a CBRE ingatlantanácsadóval és a Lakatos, Köves és Társai Ügyvédi Irodával együtt. A vevők tanácsadását a Baker & McKenzie és a Cushman & Wakefield látta el.

Az irodaházat a holland Erick van Egeraat építész tervezte, aki az ING jóvoltából érkezett hazánkba, és a Dózsa György utcai irodaház előtt már épített a cégnek irodaházakat az Andrássy úton és a Paulay Ede utcában is.

Az ING Bank számára tervezett épület az utóbbi években kapott hideget-meleget mind a szakma képviselőitől, mind pedig a laikusoktól – írta korábban a Hazai Középületek című portál.

"Egy azonban biztos, a mai hazai kortárs építészet egy olyan épületével állunk szemben, amely a megosztósága ellenére is figyelmet követel magának" – tették hozzá.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.