Idén március óta többször tartottak kilakoltatásokat, mint a korábbi években egész évben.
Amióta márciusban lejárt a kilakoltatási moratórium, egyre nő az utcára kerülő adósok száma – írja a Magyar Nemzet.
A lap a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar adatai alapján azt írja, március óta több mint 1500 kilakoltatás történt, ami a korábbi évekhez képest kiugróan magas adat.
A legtöbb adóst, 777-et bírósági határozat alapján lakoltattak ki, 637 esetben pedig azután kellett távozni lakásából, hogy a tartozás ügyében eljáró önálló bírósági végrehajtó elárverezte az ingatlant. 122 alkalommal önkényes lakásfoglalókat raktak ki.
Mindössze 10 esetben történt olyan kilakoltatás, ahol a végrehajtást kezdeményező pénzintézet eladta az ingatlant adósa feje fölül, ez esetben a végrehajtónak csupán az ingatlan kiürítéséről kellett intézkednie.
A márciustól augusztusig történt 1500-nál is több kilakoltatás nagyon magas a korábbi évekhez képest, 2012-ben egész évben 700, 2013-ban pedig 550 alkalommal tartottak kilakoltatást.
A végrehajtói kar elnöke ugyanakkor azt mondta, az eddigi tapasztalataik alapján az adósok 70 százaléka az önálló bírósági végrehajtó vagy hitelezője felszólítására önként kiköltözik az ingatlanából.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)