Egy orosz tulajdonú cég vette meg a hévízi ötcsillagos Lotus Therme Hotel & Spát.
Változatlan üzemeltető mellett orosz tulajdonba került Hévíz egyetlen ötcsillagos hotelje, a Lotus Therme Hotel & Spa – mondta el a szálloda igazgatója pénteken az MTI megkeresésére.
Pusztai Erzsébet közölte, az új tulajdonos az orosz magánszemélyek birtokában lévő AEG Ingatlanhasznosító Zrt., amely a CIB Banktól vásárolta meg a szállodát, de a vételárat nem kívánta közölni. A 232 szobás szálloda üzemeltetője továbbra is az Accent Hotel Management.
Az igazgató beszámolt arról is, hogy tavaly 61,1 százalékos kihasználtsággal működött a szálloda. A vendégéjszakák 47 százalékát a német nyelvterületről, Németországból, Ausztriából és Svájcból érkezett turisták adták. Tavaly a német és az orosz vendégek egyaránt 28 százalékkal részesedtek a vendégéjszakákból, az osztrákok 18 százalékot tettek ki, míg a magyar vendégek az összes vendégéjszaka 15 százalékát adták – ismertette Pusztai Erzsébet.
A hotel közleménye szerint a tőkeerős, új tulajdonos hosszú távra tervez. Átveszi és folytatja az elkezdett beruházásokat, amelyek során többek között megújul a wellneszrészleg, az épület homlokzatát díszítő erkélyek, valamint a szálloda teljes szőnyegezése, de a jövőben további fejlesztéseket is tervez az új tulajdonos az ötcsillagos szállodában.
A nyilvános cégadatok szerint az AEG Ingatlanhasznosító Zrt.-t áprilisban jegyezte be a cégbíróság 5 millió forintos jegyzett tőkével. Tulajdonosa egy ciprusi bejegyzésű társaság, képviselője pedig három orosz magánszemély, köztük Alexandr Baranov, aki Magyarországon az egyik legjelentősebb oroszországi beutaztató cég, a Hévízen is hosszú évek óta ingatlanforgalmazó és utazási irodaként működő 1000 Út Kft. tulajdonosa is egyben.
Az érintettek korábbi tájékoztatásai szerint az egykori hévízi Rogner Hotel tulajdonjoga körül az elmaradt lízingdíjak miatt 2010 óta folytak perek a finanszírozó CIB Bank és a korábbi tulajdonos, a Lotus Therme Kft. között, amelyek lezárását követően végül a CIB Bank értékesítette az ötcsillagos komplexumot.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.