Még nem tudni, ki fogja bontani a pécsi Magasházat, pedig a munkára kiírt közbeszerzésre beérkező ajánlatokat nagyjából egy hónapja ismerik már a városházán. Nyertest nem hirdettek, és egy hét múlva önkormányzati választások lesznek – írja a Dunántúli Napló.
A lap megkérdezte a pécsi önkormányzatot, mikorra várható döntés a bontási tenderről.
A válaszban arra hivatkoztak, hogy a közbeszerzési törvény szigorú, emiatt gyakorlatilag semmit sem lehet a nyilvánosság elé tárni az eredmény hivatalos kihirdetéséig. Csak annyit közöltek, hogy az ajánlatok bírálata hosszabb időt vesz igénybe, és az eljárás lezárásáról a pécsi közgyűlés dönt majd – olvasható a cikkben.
A törvény szerint az ajánlatok felbontását követő hatvan napon belül kell az eljárást lezárni.
A városháza az ajánlattételi felhívásban 30 napot szabott meg korábban a döntéshez, de az a jogszabály szerint 30 nappal meghosszabbítható.
A lap arra is kíváncsi volt, mennyibe került eddig az önkormányzatnak a régóta lakatlan toronyház visszaszerzése valamint a bontással kapcsolatos közbeszerzés.
Az ingatlan ára nettó 20 millió volt, az őrzéséért eddig 2,6 millió fizettek. A bontási tervekért nettó 7,9 milliót adtak, a közbeszerzési hirdetményért 80 ezret. A kerítés építése nettó 1,9 millióba, a Magasház környékének kivilágítása nettó 439 ezer forintba került – derült ki a tájékoztatásból.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.