A herendi kávéfőző illetve a márványborítás mellett valószínűleg a brüsszeli tükör és a velencei csillár is eltűnt a szegedi Virág cukrászdából – írja a Délmagyar.hu. A lap egyik olvasója szerint a porcelán borítású kávéfőző egy pesti régiségkereskedőnél lehet – legalább is ő ilyen gépet vélt felfedezni.
Virágh Béla a herendi kávéfőző mellé velencei csillárt és brüsszeli tükröt is vásárolt 1922-ben. Unokája, Zoltainé Csongor Julianna elkeserítőnek tartja a 4 éve bezárt cukrászda körüli huzavonát, ezért kereste meg a lapot.
Május elején 10 percre kinyitották a Virág és a Kis Virág cukrászádt, miután Botka László polgármester 4 év pereskedés után megkapta azok kulcsait.
Zoltainé Csongor Julianna elmesélte: 1950-ben államosították nagyapja cukrászdáját, a kárpótláskor sem a berendezést, sem a cukrászdát nem kapták vissza. A család 1921-ben költözött Temesvárról Szegedre. Nagyapja, Virágh Béla testvérével, Józseffel együtt nyitotta meg a Virágh cukrászdát. Velencéből hozattak csillárt, Brüsszelből tükröt, a barokk stílusú bútorok mellé került a herendi kávéfőző is. Az államosítás ezeket mind elvitte. Virágh Bélából segédmunkás, Virágh Józsefből éjjeliőr lett. Egyikük sem élte meg az 1956-os forradalmat.
Zoltainé Csongor Julianna azt mondta: az unokák közül senki sem cukrász, így nem volt, aki továbbvigye a boltot. Pedig nagyapja szigorúan vezette az üzletet, még Miskolcról is mentek fagyizni Szegedre. A híres cukrász unokája úgy véli: a privatizálással nem sikerült az értékeket megőrizni.
A cukrászdát annak idején próbálták visszaszerezni, de keresetüket elutasították. Arra hivatkoztak, ha Virághéknak igazat adnának, mindenkinek mindent vissza kellene adni – mesélte.
Közben a lap egyik olvasója olyan kávéfőzőt látott egy budapesti régiségkereskedőnél, amely hasonlíthat a szegedire. Telefonnal lefotózta, de egyelőre nem tudni, az eredeti kávéfőzőt találta-e meg, mert a kereskedőt egyelőre nem tudták elérni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.