Ingatlan hvg.hu 2014. március. 24. 11:10

Menő közpark épülhet a Nyugati mögött

A Nagykörúttól néhány lépésnyire lehetne végre egy nyüzsgő szabadidőközpontja Budapestnek, ahol zöldben lehet szórakozni, sportolni, játszani, nyilván inni, szórakozni a város egyik legmenőbb közparkjában.

A Gyurcsány-kormány a kormányzati negyedet tervezte ide, az épületek már hat éve üresen állnak a Nyugati-pályaudvar mögött. Most a főváros a helyi önkormányzattal összefogva a telek átmeneti hasznosítását tervezi, a hvg.hu is a helyszínen járt nemrég. A terület állami tulajdonban van, 2020-ig nem is tervezik eladni.

Az Egy nap a városban blog azt írja: lennének focipályák, lenne egy terület a tornára, a gördeszkára, lehetne bringázni (BuBi-központ is létesülhetne itt), sakkozni, petanque-ozni, pingpongozni, és talán még egy szánkódomb is elférne a telken.

A Nagykörúttól néhány lépésnyire lehetne végre egy nyüzsgő szabadidőközpontja Budapestnek, ahol zöldben lehet szórakozni, sportolni, játszani, nyilván inni, szórakozni a város egyik legmenőbb közparkjában – írja a blog, ahol fotókat is láthat a nemzetközi előzményekről.

Tudatos otthon
Hirdetés
Itthon hvg.hu 2025. április. 14. 10:30

Nem is a kérdés a fontos, hanem hogy bukjon ez a rendszer – videóriport a Tisza eredményvárójáról

1,1 millióan adtak választ Magyar Péter népszavazási kezdeményezésére, a kérdések közül csak egy bizonyult igazán megosztónak. De számít-e a szakpolitika és a morál, vagy csak a kormányváltás a fontos? Lesz-e többkulcsos adó, ha kormányra kerül a Tisza? És melyik kérdés eredménye lepte meg leginkább Magyar Pétert? Erre voltunk kíváncsiak a vasárnapi rendezvényen.