Miután a Sandy-hurrikán végigsöpört New York-on, és a Whitney Museum of American Art épületét is elöntötte, Scott Resnick segített az árvízkezelési terv kidolgozásában és a vízbetörést később megakadályozó megoldások kitalálásában. Most ugyanezeket a módszereket alkalmazza egy luxus társasház építésénél is.
Miután a Sandy-hurrikán végigsöpört New York-on, és a Whitney Museum of American Art épületét is elöntötte, Scott Resnick segített az árvízkezelési terv kidolgozásában és a vízbetörést később megakadályozó megoldások kitalálásában. Most ugyanezeket a módszereket alkalmazza egy luxus társasház építésénél is – írja a Wall Street Journal.
Ennek eredményeképpen a belső gépészeti technikát a pincéből a második emeletre költöztették, egy benzinüzemű áramfejlesztőt helyeztek el a tetőn, emellett pedig vízzáró betonfalat is felhúztak. Tulajdonképpen egy kádat építenek az épület köré.
Resnick azonban nem az egyetlen a régióban, aki hasonló megoldásokkal igyekszik bebiztosítani ingatlanját. Több helyen olyan fémelemeket tudnak az épületek bejáratára erősíteni, mellyel vízmentessé tudják tenni a garázsokat, pincéket is. Az épületek személyzetét eközben kötelezik arra, hogy rendszeresen gyakorlatokat tartsanak, melyekkel a hurrikánok, viharok érkezésére tudnak felkészülni.
A hurrikánelleni épületmegoldások ugyanakkor nem tartoznak az olcsóbb megoldások közé, egyelőre csak arról hallani, hogy luxusingatlanoknál foglalatoskodnak ilyen alternatívákkal.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.