A 3500 fősre tervezett, 3,8 milliárd forintból épülő Aranycsapat Stadion Felcsúton nagynak tűnik, de az MLSZ jelenlegi szabályai szerint majdnem egy falunyival kevés az NB I.-hez – írja a Taccs.hu.
A Felcsúton, Orbán Viktor szülőfalujában épülő stadionhoz, amely a Puskás Ferenc Labdarúgó-akadémia (PFLA) területén létesül, hárommilliárd forint került a tao-rendszerből és ezzel a legtámogatottabb fejlesztési cél lett tavaly. A stadiont nem Makovecz Imre tervezte, a 2011-ben elhunyt építész csak vázlatban álmodta meg a létesítményt.
A stadion Orbán Viktor hétvégi háza mellett épül, ám "nem a kormányfő építtet és nem a háza mellé", hanem "a miniszterelnök alapította alapítvány ruház be és Orbán Viktor költözött a stadion mellé".
A PFLA stadionját, amelyik egy ideig (a debreceni és a ferencvárosi stadionok átadásig) a nominálértéken legdrágább magyar stadion lesz, 3500 fősre tervezték. Az NB I. jelenlegi legkisebb stadionjai Pápán és Pakson találhatóak. Előbbi 5500, utóbbi pedig 6150 fő befogadására alkalmas. Most faragtak stadiont a mezőkövesdi pályából, ami 5000-es lesz, szóval az Aranycsapat Stadion lesz messze a legkisebb az élvonalban – írja a Taccs.hu.
Korábban az NB I.-es csapatokra vonatkozó nevezési feltételek között a legalább 10 000 férőhelyes stadion szerepelt, ami idő közben tarthatatlanná vált. Az akasztói Stadler még próbált megfelelni a kihívásnak, 21 000 nézőre méretezték a magyar tanyavilág egyik legkülönlegesebb épületét, de például a Várszegi Gábor tulajdonába került MTK eközben kisebbre újította fel a Hungária körutat, megállva valahol a 8500 szék környékén.
A jelenlegi MLSZ-szabályzat szerint a férőhelyek száma nem elégséges az épülő felcsúti stadionban. Nem gond, hogy még csak épült a stadion Felcsúton a szabályzat hatálybalépésekor, viszont csak legalább ötezres létesítményt húzhatna fel az akadémia, ha azzal nevezni szeretne az élvonalba – írja a lap.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.