2012. szeptember. 18. 10:56 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 18. 10:46 Ingatlan

Hamarosan indul a magyar Eurovegas építése

Hamarosan megteszik az első kapavágást a bezenyei kaszinó központ projektben, megoldódni látszanak ugyanis a tulajdonosi viták és úgy fest, pénz is kerül a beruházásra. A fejlesztés összértéke a tervek szerint 300 millió euró lesz, ami már az építkezés alatt is nagyon tisztességésen fial az államkasszának.

A pénzügyi és hitelezési válság lelassította a bezenyei Eurovegas építkezésének előkészítését, és az évek óta tartó kapcsolódó tulajdonosi vita sem segítette a hatalmas beruházás megvalósítását. Sőt, idén tavasszal már nagyon úgy tűnt, hogy a befektetők kifarolnak Bezenye mögül és inkább Barcelonában vagy Madridban építik fel az Eurovegas-t. Most úgy tűnik mindkettő megoldódik, és végre elkezdődhet a 300 millió eurós fejlesztés megvalsósítása – írja a Napi Gazdaság Online.

Az osztrák és szlovák határ közelében 160 hektáron elterülő szórakoztató központ Közép-Európa legnagyobb turisztikai beruházása lesz, amelynek megvalósítása évek óta húzódik. A finanszírozás a befektetőtől kapott információk szerint ígértesen alakul, így hamarosan indulhat a gigantikus építkezés. Az első ütemben egy 350 szobás Hard Rock Hotel, 4000 fős rendezvényközpont, étteremek, diszkó és egy Las Vegas-i stílusú kaszinó készül el - egy-másfél év alatt.

Az amerikai-magyar tervezőcsapat által megálmodott komplexum közvetlenül és közvetve 11 ezer embernek ad majd munkát, s nem mellékesen jelentős költségvetési bevételet is generál. Már az építkezés alatt megközelítőleg 35 milliárdos adó bevételhez jut a büdzsé, a KPMG számításai szerint ez újabb 20 milliárddal nő a koncessziós időszak végéig. A Hard Rock - amely az elmúlt év végén nyitotta meg első budapesti étteremét - befektetőként is részt vesz a projekt megvalósításában.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.