Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. október. 04. 11:23

Ne bontsuk fel az életbiztosítást a végtörlesztéshez!

A végtörlesztéshez célszerű minél könnyebben mozdítható pénzügyi eszközökhöz nyúlni, ezek felbontása, felhasználása...

A végtörlesztéshez célszerű minél könnyebben mozdítható pénzügyi eszközökhöz nyúlni, ezek felbontása, felhasználása jár ugyanis a legkisebb veszteséggel - hívja fel a figyelmet Kovács Zsolt, az ING Biztosító elnök-vezérigazgatója. A biztosító vezetője szerint különösen alkalmasak a végtörlesztési célú pénzfelszabadításra a rendkívüli kiadásokra félretett összegek, azon belül is minden, ami gyorsan, könnyen mobilizálható. 

Itt a HVG végtörlesztéskalkulátora

A hosszabb távra szóló megtakarítások felbontása viszont több okból sem szerencsés szerintük. Többek között jelentős veszteséggel járhat, hiszen minél kevésbé mobilizálható egy megtakarítási forma, hirtelen felszabadítása annál nagyobb költséggel jár, arról nem beszélve, hogy számos pénzügyi eszköz árfolyama jelentősen csökkent a válság nyomán. "Elég,  csak arra gondolni, ami a részvénypiacokon történt, és máris látható, hogy például egy nagyobb részvénytartalmú hosszú távú megtakarítás pénzzé tételén - amivel realizáljuk az árfolyamveszteségeinket - akár a teljes hitelnyereség is elmehet" - mondja Kovács Zsolt.

További hátránya a hosszú távú megtakarítás feltörésének, hogy ezzel a korábban kijelölt megtakarítási célokat veszélyeztetjük. "A hosszú távú megtakarítások egészen más szerepet töltenek be, mint a rövid távra tartott pénzeszközök. Egzisztenciális biztonság, családi jólét, nyugodt nyugdíjas évek, egy hőn áhított vagyontárgy megszerzése - ezek olyan célok, amelyeknek nem a pénzbeli értéke a fontos, hanem a jólétünkre, az életminőségünkre gyakorolt hatása" - emeli ki Kovács Zsolt.

Az elnök-vezérigazgató szerint érdemes megfontolni, hogy a hosszú távú megtakarítás felbontása helyett inkább forinthitelt vegyünk fel. Ezzel nem csupán a megtakarítási célnak nem kell búcsút inteni, de szerencsés esetben az adott pénzügyi eszköz a futamidő alatt generál olyan értéket, amely ellentételezi a hitelköltségeket. A legfrissebb becslések szerint 100-300 ezer jelzálogalapú devizahiteles tud, illetve akar majd élni a rögzített árfolyamon történő végtörlesztés lehetőségével. Az ügyfelek közel fele várhatóan megtakarításból, másik fele pedig forinthitelből váltja majd ki a kölcsönt - áll a közleményben.

 

 

* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is

A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.

Tudatos otthon
Hirdetés