Cser-Palkovics András polgármester, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnökeként is üdvözölte a...
Cser-Palkovics András polgármester, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnökeként is üdvözölte a fejlesztést, amely szerinte lehetőséget teremt arra, hogy a székesfehérvári és környékbeli fiatal vállalkozók jó ötleteiket megvalósíthassák.
Lehetőséget kínál arra, hogy kicsiből naggyá legyenek, és aztán néhány év múlva a város valamelyik ipari parkjában leljenek új otthonra. Jelezte, hogy Fejér megyében összesen nyolc ilyen jellegű pályázat nyert a közelmúltban, ami összesen bő egymilliárd forint támogatást jelent.
Fejes László, a pályázaton nyertes Grand-Due 2005 Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: 132,9 millió forintot nyertek a KDOP-2009-1.1.1./B pályázaton, ami 70 százalékos támogatást jelent. A 190 millió forintos beruházás néhány hete folyik, és várhatóan októberben lesz kész az épület. A beköltözések 2012. januárjától indulhatnak. Hangsúlyozta, hogy az országban mintegy negyven inkubátorház működik, ebből Székesfehérvárott található három, tehát ez lesz a negyedik a sorban.
Feltételek
Megemlítette, hogy az új inkubátorházba betelepülő kis- és középvállalkozások nem működhetnek 3 évnél régebb óta, továbbá az inkubációs időszak hossza egy vállalkozás esetében maximum 5 év lehet, melyet követően új betelepülő kerül az adott vállalkozás helyére. A teljesen akadálymentes épületben 11 bérbe vehető iroda, két bérelhető műhely, egy konferenciaterem és egy oktatóterem lesz.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.