Detroit az amerikai álom megtestesítője volt a múlt század fordulóján.
Detroit az amerikai álom megtestesítője volt a múlt század fordulóján. Az ipar, gépkocsigyártás fellegváraként ismert város azonban a 60-as évek végétől folyamatosan "szlömösödni" romlani kezdett. A feketék szegregációja és a magas munkanélküliség miatt állandósultak a zavargások, minek következtében a fehér középosztály egyszerűen kiköltözött az akkori belvárosból.
A 2008-as gazdasági válság tovább rontott a helyzeten: az autógyártók tönkrementek vagy kiköltöztek a város vonzáskörzetéből. A több éve tartó folyamat végeredményeként az egykoron gyönyörű épületek elhagyatottá, lepusztulttá váltak. A német Der Spiegel által közölt képek önmagukért beszélnek: ezeken Detroit úgy néz ki, mint egy nukleáris háború utáni tájkép, vagy mint egy hasonló témájú számítógépes játék (Fallout 3) háttere.
A gyönyörű fotókat egy francia művész készítette, akinek vonatkozó munkája egy könyvben is megjelent Németországban (Yves Marchand/Romain Meffre: "The Ruins of Detroit". Steidl-Verlag, Göttingen 2010). Az alábbiakban ezekből válogatunk.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.