A hőtárolós bojler termosztátját érdemes 40 ºC-ra beállítani, és csak átmenetileg tekerni feljebb, ha több meleg vízre...
A hőtárolós bojler termosztátját érdemes 40 ºC-ra beállítani, és csak átmenetileg tekerni feljebb, ha több meleg vízre van igényünk. Ha hosszabb ideig nem használjuk a bojlert, akkor teljesen kapcsoljuk ki. A tárolós vízmelegítőt nem érdemes túlméretezni, ugyanis a felesleges vízmennyiség felmelegítése és hosszú ideig tartó tárolása energiaveszteséget okoz – javasolja az Energia Klub.
A klub szakértői szerint tervezéskor arra is célszerű ügyelni, hogy a bojler vagy kazán a lehető legközelebb legyen a vízfelhasználás helyéhez. A vízóra felszerelése után a fogyasztás akár 40 százalékkal is csökkenhet, egyszerűen csak azért, mert látjuk, mennyit fogyasztunk, és ezért tudatosabban használjuk a vizet.
A zuhanyozás nemcsak egészségesebb, de harmadannyi vízzel tisztálkodhatunk, mintha kádban fürödnénk. Lehetőleg ne folyó vízben mosogassunk, mossunk fogat, borotválkozzunk. A mosogatógépet az edény szennyezettségének megfelelő, teljes töltetű, lehetőleg kímélő programon használjuk.
A vízcsapok csöpögését, vécétartályok szivárgását minél előbb szüntessük meg, legtöbbször elég egy tömítőgyűrűt kicserélni. A hagyományos vécéöblítő tartályokat érdemes víztakarékosra cserélni, így akár a felére is csökkenthető a vécék vízfelhasználása.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.