Az elmúlt két évben szinte mindvégig az az információ keringett a szaksajtóban, hogy a világ legmagasabb szállodája...
Az elmúlt két évben szinte mindvégig az az információ keringett a szaksajtóban, hogy a világ legmagasabb szállodája Hongkongban lesz. A Ritz-Carlton 2011 márciusában nyit a dél-kínai metropoliszban, az úgynevezett Nyugati Kowloon negyedben.
A Ritz-Carltont egy új üzleti negyed közepén, az ott már működő Nemzetközi Kereskedelmi Központ nevű irodaház 102-118 emeletén alakították ki. Lenyűgöző a látvány onnan a szemközti Hongkong szigetre és a kikötőre, de azt az egyediséget csak három évig lehet élvezni.
Kapcsolódó cikkek:
- Felhőkarcolók Sanghajban. KÉPEK!
- Horror a sanghaji toronyházban
Sanghaj ugyanis a napokban közölte: 2014-ben átadják a hongkonginál is magasabb J-Hotel-t mégpedig nem akárhol, hanem a Sanghai Tower nevű toronyház tetején, elfoglalva a 84-110. emelet közötti területet. A beruházó a Jin Jiang International Hotels Group Co Ltd. nevű kínai befektetői csoport.
Sanghajban az elmúlt években – különösen az olimpiát megelőző néhány évben – felpörgött a szállodaépítés. Egymás után adták át a négy és ötcsillagos hoteleket. Némelyiket úgy építették, hogy legfelső emeletén, általában a 30-40-dik szinten lehet úszni és edzeni, s közben bámulni a város panorámáját.
Sem Sanghajban, sem más kínai vérosban azonban nem fordítanak elegendő figyelmet a biztonságra. Formálisan ugyan betartják az előírásokat, de a kivitelezés ellenőrzése már ne lyan alapos, mint Nyugat-Európában, Japánban vagy az Egyesült Államokban. Ennek köszönhető, hogy a toronyházak ketőzött veszélyben vannak, legutóbb késő ősszel fordult elő Sanghajban, hogy tűzvész keletkezett egy magasház felújításakor. Ott és akkor több tucatnyi volt az áldozat.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.