Megalkudott az Arago-val a Hunguest Hotels átvételéről, megvett három belvárosi luxusingatlannak való épületet és...
Megalkudott az Arago-val a Hunguest Hotels átvételéről, megvett három belvárosi luxusingatlannak való épületet és 50+50 évre üzemeltetési jogot szerzett a sármelléki repülőtéren. Ráadásul beindította a pasaréti laktanya helyére tervezett irodapark beruházását. Ez a most már teljesen magyar tulajdonú SCD Group idei gyorsmérlege.
A legnagyobb magyar szállodaláncot egy decemberben életre hívott új megavállalat, a Magyar Turisztikai Holding irányítja, amiben az SCD-nek 75, az eredeti tulajdonos Arago Zrt-nek 25 százalék a részesedése. Ezzel vélhetően befejeződött az SCD turisztikai birodalmának kiépítése, s most már az évek óta ígért, több, mint 100 milliárd forintos balatoni ingatlanfejlesztéseké lehet a terep.
Kapcsolódó cikkek:
- Matolcsy, Mesterházy: sokat buktak a Balatonnál
- Mit akarnak a magyar milliomosok?
- Mennyi adót fizet Orbán Viktor?
Fontos fejlemény, hogy mindezt már nem az ír Quinlan Private céggel teszik, ugyanis – mindenféle nyilvánosságot kerülve –megváltak tőle, így megszűnt kettejük vegyes vállalata is, amit még évekkel ezelőtt hoztak létre. Az írek nyilván nem tudták kivárni a hosszadalmas előkészítést, illetve saját részvényeseik vélhetően az otthoni, írországi ügyekre akarnak összpontosítani.
Az idegenforgalmi piacon szerzett pozíciók megerősítését szolgálta az idei márciusi lépés is, miszerint a sármelléki repülőtér üzemeltetésére alapított FB Airport cég 50 évre üzemeltetési jogot szerzett a létesítménynél, s további 50 évre szóló opciós jogot is bejegyeztek. Ezzel egyetlen kézbe kerültek az érintett balatoni infrastruktúrák (repülőtér, kempingek, szállodák, utazási irodák).
A felső kategóriát szolgáló belvárosi ingatlanokat (Déli Klotild Palota, Párisi udvar, presztizs épület a Szent István téren) kicsit több, mint öt milliárd forintért vette a társaság. Ezek felújítása legkorábban 2011 második felében kezdődhet, piacra kerülésük vélhetően 2012-2013, ez a cég reményei szerint egy javuló gazdasági környezetben történik majd, így biztosított lehet a többmilliárdos felújítási költség megtérülése.
Az SCD az üzleti ingatlanpiacon szintén szeretne labdába rúgni. Itt egy pasaréti irodaparkkal és szolgáltató központtal jelenik meg. Az Akadémia Parknak helyet adó honvédségi ingatlant 2009 elején vette 6,85 milliárd forintért és máris van egy nagy bérlője: az HBO ugyanis éppen a napokban jelentette be, hogy ott hozza létre közép-európai regionális központját. Jóval kevesebb siker kíséri a debreceni Apollo Superior üzletközpont -és parkolóház 10 milliárd forintos beruházását, arról egyelőre semmit sem hallani. Az alapkőletétel még 2008-ban volt, vélhetően teljesen leállította a cég a válság miatt és nem tudni, megépíti-e.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.