Idén Stockholm lett a legzöldebb európai főváros. Ott már bőven ihatják a szökőkutak vizét és nyugodtan lehet halászni.
Idén Stockholm lett a legzöldebb európai főváros. Ott már bőven ihatják a szökőkutak vizét és nyugodtan lehet halászni. Bezzeg Budapest! Csak a 17-dik lett – akadt ki egy környezetvédelmi fórumon Tarlós István főpolgármester. Ám gyorsan hozzátette: azon dolgozik, hogy a magyar város feljebb kerüljön a listán.
Jövőre még nem lesz mód a javításra, ugyanis idén Hamburgot jelölték 2011 Zöld Fővárosának. Ráadásul foglalt már 2012 és 2013 is: előbbit a spanyol Vitoria-Gasteiz tartományi főváros, utóbbit pedig a franciaországi Nantes nyerte el. Az Európai Bizottság által odaítélt kitüntető cím arra ösztönzi a városokat, hogy - a várostervezés során szisztematikusan figyelembe véve a környezetvédelmi szempontokat - javítsák a városi élet minőségét.
Vitoria-Gasteiz jelentős haladást ért el hagyományos városi környezet zöldebbé tételében. A "zöld öv", amely részben a lepusztult városrészek átalakításával létrejött féltermészetes zöldterület, körbefogja a városközpontot, biztosítva, hogy a teljes lakossága - mintegy 250 ezer ember - nem több mint 300 méterre éljen a nyílt zöld területtől.
A 285 ezer lakosú Nantes létszámát tekintve a hatodik város Franciaországban. Két nagy folyó, a Loire és az Erdre szeli át, sikeresen kapcsolta össze "zöld és kék" területeit. Számos Natura 2000 és más természetvédelmi terület határos Nantes-tal, amelynek lakossága nagy gondot fordít az állat- és növényvilág megőrzésére.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.