2010. szeptember. 28. 15:16 MTI Utolsó frissítés: 2010. szeptember. 28. 15:30 Ingatlan

Díjat nyert a Corvin Sétány

Európa legjobb vegyes-funkciós ingatlanprojektje címét nyerte el a Corvin Sétány a Nemzetközi Ingatlan Díj (International Property Awards) és a Bloomberg televízió közös szakmai értékelése alapján - közölte a Futureal csoport.

A szeptember 25-én Londonban megrendezett ünnepélyes díjátadáson a Futó Péter és Futó Gábor tulajdonában lévő Futureal csoport idén két kontinenst - Európát és Afrikát - magában foglaló mezőnyben nyerte el az első díjat a Corvin Sétány városfejlesztési projekttel.

Futureal

A Corvin Sétány Közép-Európa legnagyobb belváros-megújítási programja és a főváros egyik legnagyobb ingatlanfejlesztési projektje. A 2004-ben indult ingatlanfejlesztés mintegy 220 ezer négyzetméter belvárosi területre terjed ki a budapesti Józsefvárosban. A megközelítőleg fél millió négyzetméteres, 200 milliárd forintos beruházási program több mint fele idén október végéig elkészül, beleértve 850 új lakást, 43 ezer négyzetméter irodát, több mint 100 új üzlethelyiséget és a belváros legnagyobb sportközpontját, a Life1 Wellnesst. Hamarosan indul a Corvin Sétány lakásprojekt következő, 260 lakásos üteme. 

A projekt magában foglal még egy 16 milliárd forintos közprogramot is. A Futureal csoport az 500 millió euró értékű folyamatban lévő, vagy befejezett, illetve további 1 milliárd euró értékű előkészítés alatt álló fejlesztésével a PropertyEU 2009-es tanulmánya szerint a 10. helyen szerepel az európai ingatlanfejlesztők listáján. 

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.