Hosszas hallgatás után ma megszólalt Fred H. Langhammer, a King’s City Projekt társalapítója.
Hosszas hallgatás után ma megszólalt Fred H. Langhammer, a King’s City Projekt társalapítója. Közleményében leszögezte: a beruházásnak gazdaságilag meg kell térülnie, illetve Magyarország és a magyar emberek érdekeit kell szolgálnia. „Bízunk benne, hogy a Magyar Kormánnyal együttműködve, egy átlátható folyamat keretében megvalósulhat a projekt, és Magyarország egyik nagy sikertörténetévé válhat.”
Az üzletember kiemelte, hogy ilyen nagyszabású beruházás esetén szükséges és általánosan bevett gyakorlat, hogy az adott ország kormányával egyeztetések történnek annak érdekében, hogy a projekt a kormányzati célokkal és a magyar emberek érdekeivel összhangban valósuljon meg.
„Mindazok, akik alaposan ismerik a King’s City projektet, meg vannak győződve a beruházás magas színvonaláról, és egyetértenek abban is, hogy a befektetésnek köszönhetően számos munkahely jön létre (közvetlenül 3500, közvetetten további több ezer) és jelentős pozitív hatással lesz nem csak a magyar turisztikai ágazatra, de Magyarország általános gazdasági helyzetére, és befektetési kilátásaira is. Munkahelyteremtés, beruházás-ösztönzés, és a magyar turisztikai ágazat fejlesztése mindezek az új kormány által nevesített célok, melyek megegyeznek a King’s City project célkitűzéseivel.” – szögezte le a beruházó cég társtulajdonosa.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.