Közép-Európa jelenlegi legnagyobb városmegújító programjának részeként, Budapest VIII.
A VIII. kerületi Corvin Negyed városfejlesztési projekt keretében 2006 és 2012 között kétszázharminc milliárd forintból mintegy 22 hektáron félmillió négyzetméter alapterületű új épület kerül kialakításra. A Corvin Bevásárlóközpont építési munkálatai 2007-ben kezdődtek meg, szorosan illeszkedve a Corvin Negyed városmegújító programjához. Ekkor vette meg a Klépierre Ségécé Csoport a bevásárlóközpont épületegyütteseit a Futureal Csoporttól. A bevásárlóközpontot a Klépierre Ségécé magyarországi leányvállalata, a Ségécé Magyarország Kft. üzemelteti. Az üzletek bérbeadását ugyancsak a helyi Ségécé leányvállalat, illetve a Jones Lang LaSalle nemzetközi ingatlan tanácsadó iroda végzi.
A 375 millió eurós összberuházásból megvalósuló Corvin Bevásárlóközpont 2010 októberében nyílik. A bevásárlóközpont négy szinten, összesen mintegy 65 ezer négyzetméteren várja majd az odalátogatókat. A bruttó kiskereskedelmi szintterület 34 600 m2, melyből egy szupermarket (3 600 m2), 9 közepes méretű outlet (többek között az Electroworld és az Alexandra) és több mint száz kisméretű üzlethelyiség, valamint egy teljes étteremszint kerül kialakításra.
A bevásárlóközpontban kap helyet a Belváros legnagyobb területű szupermarketje, a CBA Príma. A további, már szerződött partnerek között olyan nemzetközi és hazai neveket találunk, mint a H&M, az Alexandra, a Hervis, a Jeans Club, a Promod, a Reserved, az Orsay, a Tally Weijl, a Bijou Brigitte, a Tatuum, a Woodoo, az Yves Rocher, az ElectroWorld és a dm. A Corvin tömegközlekedéssel kitűnően megközelíthető helyen, a M3-as metró és a 4-6-os villamos vonalán helyezkedik el.
Francois Noble, a Ségécé Magyarország kereskedelmi igazgatója a beruházás kapcsán elmondta: „Az egyedülálló bérlői mix összeállításánál messzemenően figyelembe vettük a pesti vásárlók igényeit és üzleti partnereink kívánságait. A Ségécé hosszú távra tervez: nem befektetési spekulációs céllal vásároltuk meg a bevásárlóközpontot, hanem mert biztosak vagyunk benne, hogy az épület kiemelkedő adottságainak és a széles kínálatnak köszönhetően szerves részét alkotja majd az új városnegyednek, és sikerrel szolgálja a vonzáskörzetében élőket.”
Matyi Dezső, az ALEXANDRA könyváruház tulajdonos ügyvezetője több mint tíz éve dolgozik együtt a Ségécé-vel. „A Corvin projekt kiemelkedő fontosságú mérföldkő a kapcsolatunkban, melyet a Klépierre Ségécé pozitív hozzáállása eredményezett, ami még ezekben a nehéz időkben is töretlen. Kevés az olyan üzleti résztvevő, amely ennyire előrelátó magatartást tanúsítana, mint a Ségécé Magyarország.”
A Ségécé – amely 12 bevásárlóközpont, köztük a Duna Plaza üzemeltetője Magyarországon – a vállalatcsoport szakértelmét és célorientált elkötelezettségét szem előtt tartva a Corvin Bevásárlóközpont esetében is a hosszú távú bérbeadási, s ily módon partnerségi üzemeltetési filozófiára helyezi a hangsúlyt.
Az impresszív bérlői-mix mellett – egy egyedülálló üzleti filozófiára alapozva - számos olyan különleges, vevőközpontú szolgáltatással áll majd a látogatók és vásárlók rendelkezésére, amelyek megkülönböztetik más bevásárlóközpontoktól. Ilyen megoldások például a CBA Príma szupermarketben kialakításra kerülő önkiszolgáló kasszák, a természetes fény nagy aránya, a számos pihenőhely, a wifi-hozzáférés, valamint az asztalokban elhelyezett elektromosáram-csatlakozók.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.