Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2010. június. 02. 11:12

Taroltak a magyar építészek Bali szigetén

A FIABCI Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatán a speciális létesítmények kategóriában a Vörösmarty No1.

A FIABCI Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatán a speciális létesítmények kategóriában a Vörösmarty No1. többfunkciós épület, az ipari fejlesztések kategóriában pedig a Richter Kémia Kutató- és Irodaépülete nyert első díjat a Nemzetközi Ingatlanszövetség 61. kongresszusán, amit Bali szigetén tartottak.

Mester Nándor fotója

A Vörösmarty No1. többcélú épületet Fazakas György építész tervezte, konzulense pedig Jean Paul Viguier volt – alsó szintjein üzletek, a felsőbb emeleteken irodák, legfelül pedig luxuslakások találhatók.

Idén is folytatódott a magyarországi ingatlanfejlesztők nemzetközi sikere a Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázaton (Prix d'Excellence). A kiírás szerint a megmérettetésben csak olyan már elkészült projektek vehetnek részt, melyek építészeti, üzleti és technológiai szempontból is bizonyították, hogy a világ legsikeresebb ingatlanfejlesztései közé tartoznak.

A hazai pályázók eredményének értékét növeli, hogy Európából a magyar pályázókon kívül csak egy orosz projekt kapott első díjat a műemlék-felújítás kategóriában, a többi győztes Malajziából, Tajvanról, Szingapúrból, Ausztráliából, Indonéziából és Brazíliából került ki. A fődíjakon kívül a speciális létesítmények kategóriában különdíjat kapott a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Tudományos Központja.

Idén is a FIABCI Magyar Tagozata és a Magyar Ingatlanszövetség által szervezett Magyar Ingat­lanfejlesztési Nívódíj Pályázat nyertesei vettek részt Magyarországról a nem­zetközi pályázaton.

2006-ban egyébként a Trigránit-Arcadom konzorcium által épített Művészetek Palotája nyerte el a FIABCI első díját.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.