1.
1. A Dubai-i úszó „fenntartható” jéghegy
Bár fantasztikus és gyönyörű, elképesztő ötlet ez az úszó jéghegy, a Dubai partjaira tervezett luxus lakóház, a világ egyik legforróbb égövén, fenntarthatónak, önellátónak semmiképp sem nevezhető.
2. „Zöld torony”, Mumbai
A 27 emeletes „öko”-torony a legmodernebb zöldtechnológiákat alkalmazza, ám mindössze egyetlen család él benne, ehhez képest kissé nagy az épület ökológiai lábnyoma! Az építtetést ráadásul egy petrolkémiai cég finanszírozza….
3. „Universe” mesterséges szigetek, Dubai
A pálmasziget mellé tényleg szükséges a „Universe” is? Ráadásul ezek építése miatt az arab ország tengerpartjai komolyan erodálódtak, korallszirtek pusztultak ki, sérült a tenger biodiverzitása. Megéri?
4. Anara torony, Dubai
Építésekor a világ egyik legzöldebb épületének kiáltották ki a tetején található hatalmas szélturbina miatt, ami azonban csak dísz, hiszen nem termelnek vele áramot, pedig a torony liftjeit és a mintegy 300 uszodát könnyedén elláthatná árammal.
5. A Megamansion (megavilla), USA, Florida
Teljesen mindegy mennyi napelemet, zöldtetőt, esőfogót terveznek egy 15000 négyzetméteres villára, ha azt mindössze egy család lakja – kivéve ha az a család 15-ször nagyobb egy átlagos családnál. Ezt a házat Frank McKinney ingatlanmogul építtette még 20 évvel ezelőtt.
Forrás: inhabitat.com
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.