A helyszín a világítótornyáról híres Cape Schanck; dimbes-dombos...
A helyszín a világítótornyáról híres Cape Schanck; dimbes-dombos, fákkal, cserjékkel sűrűn benőtt, ritkán lakott terület. Magát az épületet - a panoráma miatt - egy kisebb homokdombra tették. A vadregényes tájra a lehető legjobb, és legnagyobb rálátást szándékoztak nyitni a tervezők, a ház extrém formálása tehát csak részben öncélú tervezői megnyilvánulás.
Az alsó szint - mint a konzolos épületrészek talapzata - a ház gépészeti rendszerét foglalja magában, továbbá vendégszobákat és egy medencét is kialakítottak ebben a részben.
A villa igazán izgalmas részei az egymást keresztező, levegőben lebegő épületszárnyak, melyek hosszan kinyúlnak a ház testéből. Az egyik - a trapéz alakú - főként a nappali tevékenységek színtere: itt található a konyha, az étkező, a nappali, a mosókonyha. Az acélrudakkal alátámasztott épületszárnyban helyezték el a fürdőt és a hálószobákat.
A keményfa burkolatú, konzolos épületrészeket nagy üvegfelületek tagolják, ennek köszönhetően minden helyiségből lélegzetelállító panoráma nyílik a környező vidékre. A nyílászárókat intelligens vezérlésű elektromos árnyékoló rendszerekkel látták el.
Bravúros a villa belsőépítészeti koncepciója is, a fotók magukért beszélnek.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)