A legtöbb lakást a XIII.
A legtöbb lakást a XIII. kerületben építették és adták át: közel 8800 lakás épült az elmúlt négy évben. Ez a fővárosban épült összes lakás 22 százalékát teszi ki. A bérlakás építési program intenzitása is egyedülálló: folyamatosan létesülnek vadonatúj bérlemények, önkormányzati beruházásként.
A legújabb a 30 lakásos, központi lifttel kialakított önkormányzati bérház, melybe várhatóan 2009. március végén költözhetnek be a lakók. Az Reitter Ferenc utca 13. szám alatt található épület műszaki átadása az év végén kezdődik. Az új bérlakások 1, 1+fél, 1+2 fél, és kétszobásak, 33-79 négyzetméteres alapterületűek. A lakóépület sajátossága a „félszint eltolás”, vagyis az utcafronti része ötemeletes, az udvari oldala pedig hatszintes. A ház jellemzően magas tetős, de az udvar felé benyúló 4 szintes résznek lapos teteje lesz. A negyedik és ötödik emeletek visszahúzott homlokzatához tetőteraszok csatlakoznak. A kötelezően előírt harminc parkolóhelyből huszonkettőt a pinceszinten kialakított teremgarázsban helyeztek el, az udvari beállóba kerül a fennmaradó nyolc parkoló.
A Lőportár utcában a közelmúltban fejeződött be egy nagyobb bérlakás-projekt, augusztusban adták át az 54 lakásból álló lakóépületet. A beruházás költsége megközelítette az 1 milliárd forintot, melyhez a főváros 150 millió forinttal járult hozzá.
- A bérlakásokat megpályáztattuk, többségükre nyolc-tízszeres volt a túljelentkezés. A bérleti díj költségalapú: 463 forint+áfa négyzetméterenként - tájékoztatta az Ingatlanmenedzsert Gellért Lajos, a polgármesteri hivatal sajtóreferense.
Az Ambrus utcában egy 45, a Zsinór utcában pedig egy 70 lakásos bérház építési munkálatai kezdődhetnek a közeljövőben.
A Reitter Ferenc utcai társasház szeptember 30-ai bokrétaavató ünnepségén részt vett többek mellett dr. Tóth József, a kerület polgármestere, illetve a beruházó képviseletében az Angyalföld-Újlipótváros-Vizafogó Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.