2013. augusztus. 09. 09:35 MTI Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 09. 10:04 Időjárás

Ma is megdőltek a hajnali melegrekordok

Péntekre virradóra is megdőltek a fővárosi és az országos legmagasabb minimum-hőmérsékleti rekordok – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A fővárosban ezen a napon mostanáig 1992-ben volt a legmelegebb a hajnal, akkor 22,3 fok volt. Most Lágymányoson 2 fokkal magasabb hőmérsékletet, 24,3 fokot mértek, így ez az új fővárosi rekord.

Országosan augusztus 9-re virradóra 1948-ban mérték a legmagasabb hőmérsékletet Baján, ahol 24,6 fok volt. Most ennél fél fokkal volt melegebb Pécs Árpádtetőn, így az új országos rekord 25,1 fok lett.

Az előrejelzés szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken általában 34 és 39 fok között, északnyugaton 30 fok körül alakul. Késő estére 21, 29 fok közé hűl le a levegő.

Győr-Moson-Sopron és Vas megyében már csak elsőfokú, az ország többi területén viszont még a legmagasabb fokú, piros figyelmeztetés van érvényben a hőség miatt.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.