A szellőztetés és a sok folyadék segíthet a mai napon
Erős UV-sugárzásra és újabb hőhullámra számíthatunk csütörtökön, a pázsitfűfélék és a csalánfélék pollenjei, valamint a kültéri allergén gombák koncentrációja okozhat gondot az arra érzékenyeknek.
Csütörtökön frontmentes, igazi nyári időre van kilátás, csupán a helyenként élénk szél okozhat egyeseknél ingerlékenységet - írja az Időkép.
Fokozódik a nappali felmelegedés, ezért az idősek és a krónikus betegek számára ismét egy nehéz időszak kezdődik. A hőhullám idején átmelegedett lakásokat érdemes alaposan átszellőztetni.
A napos tájakon 11 és 15 óra között továbbra is erős lesz az UV-sugárzás, gondoskodjunk bőrünk megfelelő védelméről, igyunk kellő mennyiségű folyadékot!
A múlt hét nagy részén erős volt a pollenterhelés. Legnagyobb mennyiségben továbbra is a csalánfélék és a pázsitfűfélék pollenjei voltak jelen. A kültéri allergén gombák koncentrációja magas, néhol nagyon magas volt.
Csütörtökön az ország legnagyobb részén száraz utakra, kedvező időjárási körülményekre készülhetünk, csupán Borsodban találkozhatunk egy-egy futó záportól nedves, vizes útszakasszal. Északkeleten és a Dunántúli-középhegységben időnként az élénk északias szél csökkentheti kissé a járművek menetstabilitását. A napos időben érdemes vezetés közben napszemüveget viselnünk.
Gyermekeinket, házi kedvenceinket semmiképp sem hagyjuk a tűző napon álló zárt járművekben!