2008. szeptember. 10. 00:00 Utolsó frissítés: 2008. szeptember. 11. 14:31 Hét nap

Orbán Amerikában

Pártja diplomáciai kapcsolatainak helyreállítása volt a fő célja Orbán Viktor kéthetes egyesült államokbeli...

Pártja diplomáciai kapcsolatainak helyreállítása volt a fő célja Orbán Viktor kéthetes egyesült államokbeli látogatásának. A Fidesz elnöke - akinek Washingtonban korábban felrótták, hogy kormányzása alatt Magyarország a svéd vadászgépek vásárlása mellett döntött, és nem határolódott el az ikertornyok lerombolása után Amerikát bíráló Csurka Istvántól - részt vett a Republikánus Párt elnökjelölt-állító konvencióján. Ott találkozott idősebb George Bush volt amerikai elnökkel, akivel eredetileg a család Maine állambeli birtokán tárgyalt volna (Bushnak Kanadába kellett utaznia, Orbán és felesége pedig állítólag nem kapott jegyet ugyanarra a gépre). Orbán tárgyalt George Pataki volt New York-i kormányzóval, Arthur Schneierrel, a New York-i Park East zsinagóga főrabbijával, és fogadta őt Arnold Schwarzenegger kaliforniai kormányzó. A Fidesz-elnök főként az EU és Oroszország viszonyát feszegette, hangsúlyozva az orosz külpolitikában rejlő veszélyeket. Eközben a Magyar Nemzetben a Fidesz külpolitikáját bíráló cikk jelent meg. A szerző, D. Horváth Gábor főszerkesztő-helyettes megkérdezte: "tényleg hitet kell-e tennünk kizárólagosan Oroszországgal szemben és az Egyesült Államok mellett?"

Gazdaság Ballai Vince 2025. május. 02. 13:30

A klímaváltozás buszán ülünk, féktávolságon belül van a fal, mindenki előtt van gáz- és fékpedál – ön épp melyiket nyomja?

A címben kissé átdolgozva idézett metaforát Zlinszky János biológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára hozta egy minapi beszélgetésen, amin Gelencsér András kémikussal és Ürge-Vorsatz Diána fizikussal beszélte át a klímaválság helyzetét. Szó esett a polikrízisről, a fogyasztás szent tehenéről, a zöld diktátorokról és a nemnövekedésről. Mit tehetnek a politikusok, a társadalom, az egyének és a kutatók? Sokféle kérdésre sokféle válasz jött a keresztény tanításból kiinduló biológustól, a borúlátó levegőkémikustól és az optimista fizikustól.