2007. február. 28. 00:00 Utolsó frissítés: 2007. február. 28. 18:05 Hét nap

Szerbia nem népirtó

Szerbia nem tekinthető az 1992 és 1995 közötti boszniai népirtó akciók társtettesének, bár pénzzel és fegyverrel...

Szerbia nem tekinthető az 1992 és 1995 közötti boszniai népirtó akciók társtettesének, bár pénzzel és fegyverrel segítette a boszniai Szerb Köztársaság hadseregét - állapította meg hétfői döntésében a hágai Nemzetközi Bíróság. Így Szerbiának nem kell több százmillió dollár kártérítést fizetnie Szarajevónak. Az államok közötti vitás ügyeket tárgyaló bíróság ugyanakkor kimondta, a Szlobodan Milosevics szerb, majd jugoszláv államfő vezette Szerbia megsértette a nemzetközi jogot, mert nem tett semmit a boszniai harci cselekmények leállításáért. Haris Silajdzic, a boszniai kollektív elnökség muszlim tagja elszomorítónak nevezte az ENSZ-bíróság döntését; Belgrád megnyugvással vette tudomásul, bár Borisz Tadics szerb államfő felszólította a parlamentet, ítélje el a kelet-boszniai Srebrenicában 1995-ben elkövetett tömeggyilkosságot. A boszniai szerb hadsereg akkor 7-8 ezer muszlim férfit és fiút ölt meg hidegvérrel, amiért Bosznia feljelentette az akkori Jugoszláviát.

hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?