2004. június. 11. 00:00 Utolsó frissítés: 2004. december. 02. 16:41 Hét nap

NORMANDIAI ÉVFORDULÓ

A transzatlanti kapcsolatokban érezhető enyhülés jegyében, fényes külsőségek között, több ezer második világháborús...

A transzatlanti kapcsolatokban érezhető enyhülés jegyében, fényes külsőségek között, több ezer második világháborús veterán jelenlétében emlékeztek meg vasárnap Franciaországban a normandiai partraszállás 60. évfordulójáról. A példátlan biztonsági intézkedésekkel kísért rendezvénysorozaton 16 ország 22 állam- és kormányfője vett részt, köztük - első alkalommal - Németország, illetve Oroszország képviseletében Gerhard Schröder kancellár és Vlagyimir Putyin elnök. Nem hívta meg viszont Normandiába Jacques Chirac francia elnök Silvio Berlusconi olasz kormányfőt, akinek nem kis presztízsveszteségét valamelyest ellensúlyozta, hogy Franciaország előtt George W. Bush amerikai elnök Rómát is felkereste. Bush és Chirac szombati párizsi megbeszélései nem simították el a nézeteltéréseket Irak kérdésében, de a közös sajtóértekezleten tapasztalt feszültségnek a másnapi normandiai ceremóniákon nyoma sem volt: Chirac a felszabadított francia nemzet nevében "örök hálájáról" biztosította az Egyesült Államokat, míg Bush arra emlékeztetett, hogy Franciaország történelmileg az USA "első barátja" volt, és máig elválaszthatatlan szövetségese maradt.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.