2004. november. 14. 20:40 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Közel-Kelet

Elhunyt Jasszer Arafat öccse

Fathi Arafat a Vörös Félhold Társaság nemzetközi segélyszervezet palesztin tagszervezetének vezetője volt.

Meghalt Fathi Arafat, a minap elhunyt Jasszer Arafat palesztin elnök 71 éves öccse - közölték vasárnap izraeli források, hozzátéve: rákbetegség végzett vele. Egyiptomi források egyelőre nem erősítették meg a halálhírt, de két héttel korábban ismertté vált, hogy már egy ideje súlyos állapotban feküdt és kezelést kapott abban a kairói kórházban, amelyet ő alapított.



Fathi Arafat három évvel ezelőttig volt a palesztin vörös félhold tényleges elnöke, azóta tiszteletbeli elnöke. Tagja volt a Fatahnak, a Jasszer Arafat vezette Palesztinai Felszabadítási Szervezet fő mozgalmának. (MTI)
hvg360 Nemes Nikolett 2025. május. 04. 19:30

Radnay Csilla: Amikor bajszos, hatvanas, pocakos gőg kezd el üvölteni körülöttem, arra nagyon érzékenyen reagálok

Bizonyos körökben a #metoo mozgalom javított a női alkotók helyzetén, közben azonban olyan politikai elit ül a fejünkön, ahol feleségek esnek át vak komondorokon, és a kiindulópont még mindig az, hogy férfinak lenni felsőbbrendű helyzet – mondja Radnay Csilla színésznő. Miért mindennapi társa a halál gondolata, és mikor érzett akkora kiégést, hogy csaknem elhagyta a pályát? Mit kezd szakmája megosztottságával? Erről is beszélgettünk a színésznővel a nemrég bemutatott, Védőháló című darab kapcsán, amely egy öngyilkosság történetét dolgozza fel.