2004. május. 24. 08:40 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Közel-Kelet

Kivonultak az izraeliek Rafahból

Hatnapos hadműveletet követően hétfő hajnalban kivonult a Gázai övezet déli részében található palesztin Rafah kulcskörzetéből az izraeli hadsereg.

Az izraeli csapatok elhagyták Tell asz-Szultán városnegyedet, mert máshová telepítik át őket – erősítette meg egy izraeli katonai forrás. A palesztinok ezután elhagyhatják otthonaikat, így vízhez, élelemhez, valamint gyógyszerhez juthatnak – tudósít a Reuters.



Izrael a múlt kedden vonult be harckocsikkal és katonákkal az egyiptomi határ közvetlen közelében található városnegyedbe. A térségben ez volt az eddigi legnagyobb katonai művelet. A bevonulást követően kirobbant összecsapásokban 42 palesztin meghalt, további százak pedig fedél nélkül maradtak, mert az izraeliek 35 épületet leromboltak – írja az MTI.



A katonák továbbra is ellenőrzésük alatt tartanak egy másik rafahi városrészt, az úgynevezett Brazil menekülttábort, ahol Egyiptom felől érkező fegyverek csempészésére használt alagutakat keresnek.
hvg360 Mátraházi Zsuzsa 2025. március. 16. 20:00

Hernádi Judit: Azt tudom, hogy jövőre hová fogok szavazni, ha lehet még szavazni. Persze ez sem fix

„Humor nélkül az élő ember is szétporlad” – állítja a művésznő, aki a Belvárosi Színház két nem vidám témájú bemutatójában, a María Luisában és A legenda házában is megnevetteti a nézőket. A közéleti kabaré szerinte az irányítottsága miatt fonnyadt el, a Rádiókabaréban nem lehet kimondani azt a szót, hogy Orbán, meg azt sem, hogy Viktor.