2006. május. 29. 16:12 MTI Utolsó frissítés: 2006. május. 29. 16:21 Foci-Eb

Ki jut tovább a halálcsoportból?

A németországi labdarúgó-világbajnokság "halálcsoportja" a C jelű négyes, amelyben Argentína, Hollandia, Szerbia-Montenegró és Elefántcsontpart válogatottja közel egyenlő eséllyel indul harcba az első két helyért.

© AP
A világbajnoki újonc afrikaiak kicsit "kilógnak" a sorból, de őket sem lehet esélytelennek nevezni, hiszen a keretükben olyan klasszisok szerepelnek, mint Didier Drogba, a Chelsea vagy Bonaventure Kalou, a Paris St. Germain futballistája.

A hollandok erejét mutatja, hogy Roy Makaay, Edgar Davids és Clarence Seedorf még a 23-as keretbe sem fért be, Marco van Basten szövetségi kapitány inkább a fiatalokra számít.

A szerbeknél Mateja Kezsman, Szavo Milosevics vagy Dejan Sztankovics az, aki bármikor eldönthet egy találkozót. A válogatott utoljára 2003 júniusában szenvedett vereséget, Ilija Petkovics gárdája a selejtezők során mindössze egy gólt kapott!

Az argentinoknál az okozhat fejtörést José Pekerman szövetségi kapitánynak, hogy a támadóknál Javier Saviola, Carlos Tevez, Hernán Crespo és Lionel Messi közül ki üljön a kispadon. A szakember irányításával a dél-amerikaiak háromszor (1995, 1997, 2001) nyertek ifjúsági világbajnokságot, most is elsősorban akkori tanítványaira számít. A csapat mindenesetre teljesen kicserélődött a csalódást okozó 2002-es vb óta, mindössze négyen maradtak hírmondónak.

A brazilok mellett Argentína számít a vb másik nagy esélyesének.

A C csoport programja:

június 10.:
Argentína-Elefántcsontpart, Hamburg 21 ó

június 11.:
Szerbia és Montenegró-Hollandia, Lipcse 15 ó

június 16.:
Argentína-Szerbia és Montenegró, Gelsenkirchen 15 ó
Hollandia-Elefántcsontpart, Stuttgart 18 ó

június 21.:
Hollandia-Argentína, Frankfurt 21 ó
Elefántcsontpart-Szerbia és Montenegró, München 21 ó

hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.