John Tinniswood nemrég ünnepelte a 112. születésnapját. Úgy gondolja, hogy nem nagyon különbözik másoktól.
Nem tud „különleges titkot” továbbadni a hosszú életről a világ jelenleg legidősebb férfija. John Tinniswood ezt a 112. születésnapja apropóján vallotta be, állítása szerint fogalma sincs arról, miért élt ilyen sokáig. Fiatalon „elég aktív volt”, és „sokat sétált”, de úgy véli, hogy „semmiben sem különbözik” bárki mástól. Ahogy bölcsen megjegyezte: „Vagy sokáig élsz, vagy rövid ideig, és ez ellen nem sokat tehetsz”.
John Tinniswood 1912. augusztus 26-án – a Titanic elsüllyedésének évében – született Liverpoolban, jelenleg egy southporti idősotthonban él, és áprilisban lett a világ legidősebb férfija, amikor az addigi csúcstartó, a 114 éves Juan Vicente Pérez Mora meghalt.
Az idős férfi húsz évvel a kedvenc csapata, a Liverpool megalakulása után született, kétéves volt az első világháború kitörésekor, és a 27. születésnapját ünnepelte, amikor kitört a második világháború. A feleségével egy táncos rendezvényen találkozott Liverpoolban, 1942-ben házasodtak össze. 44 évig éltek együtt, a felesége 1986-is haláláig, egy lányuk született.
Azt mondta, azon túl, hogy péntekenként eszik egy fish and chipst, nem követ különösebb étrendet, ahogy fogalmazott: „Azt eszem, amit adnak, és amit mindenki más is”.
Amióta 2012-ben betöltötte a 100. életévét, minden évben kapott egy születésnapi üdvözlőlapot az uralkodótól – először II. Erzsébet királynőtől, aki csaknem 14 évvel volt nála fiatalabb, majd III. Károly királytól.
Arra a kérdésre, hogy szerinte sokat változott-e a világ a gyermekkora óta, azt válaszolta, hogy „véleményem szerint nem, vagy alig jobb, mint akkoriban”.
A valaha élt legidősebb ember a japán Jiroemon Kimura volt, aki 116 év 54 napot élt, és 2013-ban halt meg.
A világ legidősebb nője és egyben legidősebb embere jelenleg a 116 éves japán Tomiko Itooka.