Miló, aki elmondása szerint világéletében azért bokszolt, hogy elfogadják a női ökölvívókat, kettős módon látja a történteket.
Jót tett a női ökölvívásnak, hogy lett egy Hámori Lucánk, viszont ez a sztori a női ökölvívásnak nagyon rosszat tett
– így foglalta össze Miló Viktória többszörös ökölvívó bajnok azt a szombati bokszmeccset és a körülötte kialakult turbulenciát, ami a párizsi olimpián zajlott, és amire a fél világ felfigyelt.
Hámori ellenfele Imane Helif volt a nők 66 kilogrammos súlycsoportjának negyeddöntőjében. Az algériai sportolót a Nemzetközi Bokszszövetség a tavaly világbajnoki döntő előtt eltiltotta, miután nem ment át a nemi vizsgálaton, az olimpián viszont indulhatott, mivel azt a boksztornát nem ők szervezik.
Olaj volt a tűzre, hogy Helif Hámori előtti ellenfele, az olasz Angela Carini 46 másodperc után feladta a mérkőzést, mondván, a bekapott ütések erőssége miatt féltette az egészségét. Helif a Hámori elleni meccset végül – a közönség túlnyomó többségének támogatása mellett – egyhangú pontozással megnyerte.
Az ügyben nemzetközi szinten is sokan felszólaltak, és korántsem csak a sport berkein belül. Schmitt Pál például azt hangoztatta, hogy nincs olyan jogi kitétel, ami alapján ne lehetne nőnek tekinteni Helifet, Orbán Viktor pedig a várvédő egri nőkhöz hasonlította Hámorit.
Miló az RTL Reggeli stúdiójában most arról beszélt, hogy ő kettős módon látja a történteket. „Én világéletemben azért bokszoltam, hogy elfogadják a női ökölvívókat. Férfiként küzdöttem a ringben én is, azon kívül ízig-vérig nők vagyunk. Így is nehezen engedték le a nagymamákat, anyukákat, a kislányaikat az edzőterembe, nem biztos, hogy ezek után le fogják” – mondta.
Azt is hozzátette, hogy sajnálja Helifet azért, amit kapott a médiából, ő sportolóként más szemmel nézi az egészet. „Ha én tudom, hogy a tesztoszteronszintem magasabb az átlagnál, akkor van egy olyan döntésem, hogy nem indulok el, vagy akkor a férfiak közt indultam volna.” Szerinte a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megkérdőjelezhető döntést hozott, így nem hibáztatható egyik ökölvívó sem. „Egy sportoló álma vagy több sportoló álma törik össze?” – tette fel a költői kérdést.
Helifről és a heves indulatokat kiváltó ügyről ebben a cikkünkben írtunk részletesebben.