A februári meglepetésszerű röplátogatás alatt még ki tudott préselni egy alig 20 percnyi találkozót az apjával, ezúttal azonban az uralkodó határozottan nemet mondott. Ha a kisebbik fiú nem értene a jelekből, akkor ott egy újabb egyértelmű üzenet: Károly jövő héten Vilmos herceget a katonai múltjára büszke Harry egykori ezredének a vezérezredesévé nevezik ki.
Alig három kilométerre volt egymástól szerdán apa és fia, praktikusan lerövidítve azt a távolságot, amely Londont elválasztja Kaliforniától, Károly és Harry azonban még pár percre sem találkozott egymással, mint ahogy februárban. Akkor a sussexi herceg meglehetősen kész tények elé állította a rákkezelését épp hogy elkezdő beteg apját, miután a diagnózisa nyilvános bejelentésének a hírére azonnal repülőre ült, hogy meglátogassa a királyt.
Károly már akkor erős jelét adta annak, hogy nincs ínyére a letámadás, a becslések szerint alig húsz percet szánt a fiára, mielőtt látványosan helikopterre szállva faképnél hagyta volna, és elutazott Sandringhambe. Harry vissza is igazolta a bizalmatlanságot – amelyre már eddig is rászolgált az elmúlt években a királyi család ellen indított támadásokkal –, nem sokkal a londoni útja után ugyanis interjút adott a londoni útjáról.
A bejelentés, hogy ezúttal elmarad az apa-fia találkozó, nem is a Buckingham-palotától érkezett, hanem Harry szóvivőjétől, aki a király sűrű programját jelölte meg a meghiúsulás okaként. Tény, hogy a nyilvánosság előtt egyre többet megjelenő Károly hete gazdag volt királyi teendőkben. A Buckingham-palotában audiencián fogadta a Fidzsi-szigetek miniszterelnökét, magasrangú katonai vezetőkkel találkozott, beiktatott egy rákkezelést is, amelyet kötelező módon pihenés követ, majd vendégül látott nyolcezer embert a Buckingham-palota hagyományos kerti partiján, mielőtt lebonyolította volna a szokásos heti találkozóját RIshi Sunak miniszterelnökkel.
Vagyis a királyi program objektíven is elég zsúfolt volt ahhoz, hogy ürügyként szolgáljon Harry megkerülésére, ami még hangsúlyosabb volt azok után, hogy a sussexi herceg utazását megelőző napokban egymás után jelentek meg a cikkek a kettejük lehetséges találkozójáról, a békülés halvány lehetőségéről. Harry azonban a szóvivőjén keresztül kiadott nyilatkozatban végső soron elismerte, hogy az apjának „mások a prioritásai”, és a régen látott fia nincs ezek között.
Ahogy a Daily Mail királyi szakírója, Richard Kay fogalmazott: Károly rákdiagnózisa nem hogy közelebb hozta volna az egymástól elidegenedett apát és fiát, hanem még inkább elmélyítette a közöttük lévő szakadékot. A Buckingham-palota, és úgy tűnik, minden királyi rezidencia ajtaja zárva marad Harry előtt, akinek ezúttal is egy hotelben kellet éjszakáznia. A szóvivői nyilatkozat pedig azt is egyértelművé tette, hogy az elzárkózás a királyi család oldaláról eredeztethető, Harry, aki korábban még arról beszélt, hogy a bocsánatkérés a feltétele annak, hogy bármiféle kapcsolat legyen még a sussexi hercegi pár és a királyi család között, most már bármiféle feltétel nélkül közeledne a családjához és az intézményhez, amelynek a királyi címeit – és ezekre visszavezetve a megélhetését – köszönheti. Harry és Meghan ugyanis a Megxit óta eltelt évek alatt sem talált olyan bevételi forrást, amelyet nem a királyi címeikre alapoznak.
A Revenge (Bosszú) című könyv szerzője, Tom Bower többek között azzal magyarázza a király elzárkózását a fiával való találkozástól, hogy Károly nem akarta a királyi kapcsolat munícióját megadni Harry és Meghan e heti nigériai látogatásához, azaz még véletlenül se tűnjön úgy, hogy a sussexi hercegi pár a monarchiát vagy a brit kormányt képviselné ezen a nem hivatalos úton. Nagy-Britannia nigériai nagykövete is egyértelművé tette, hogy Harryék látogatásának sem a megszervezésében, sem az elősegítésében nem vettek részt, a látogatás kifejezetten magáncélú.
Mind inkább úgy tűnik tehát, hogy a Buckingham-palota elkezdte elszívni az oxigént Harryék királyi státuszából, egyértelművé téve, hogy az uralkodó legkisebb fiának már nemcsak az intézményben, hanem a családban sincs helye, a családtagjai minden bizalmukat elvesztették benne.
A Buckingham-palota pedig mintha nyílt kommunikációs háborúba is kezdett volna – persze csak a maga visszafogottan metsző módján –, hiszen Harry Londonba érkezésének napján adtak ki közleményt arról, hogy III. Károly király Vilmos herceget a Légierő Hadtest – a katonai múltjára büszke Harry egykori ezredének – vezérezredesévé nevezik ki, és mindezt egy közös nyilvános megjelenéssel fogják megpecsételni jövő héten.
Harry az elmúlt években maga vágta el a szálakat, amelyek a családjához kötötték, most mintha körvonalazódna az is, hogy a családja is leválasztja őt magáról. Ennyire nyilvánosan és egyértelműen ugyanis még nem fordítottak neki hátat: a bátyja eddig sem volt hajlandó szóba állni vele, most már az apja sem akarja látni.
A királyi életrajzíró Angela Levin felvetette, hogy a sussexi herceg más módon is bebiztosíthatná, hogy az apjának legyen ideje rá, nemcsak nyomasztó PR-cikkekkel. Például nem nyilvánosan érdeklődhetne, hogy a királynak milyen időpont és helyszín felelne meg egy esetleges találkozóra ahelyett, hogy az utolsó pillanatra hagyná ennek a megtervezését, és elvárná, hogy a király rúgja fel minden programját miatta. Persze, ez nem lenne elég drámai, márpedig a sussexi hercegi pár még mindig a drámából él.
Károlynak viszont minden jel szerint elege lett a drámából.