Élet+Stílus hvg.hu 2024. április. 16. 15:03

Meggyújtották az olimpiai lángot

Az ezüstfáklya július 26-án érkezhet meg az olimpiai nyitóünnepség helyszínére.

Párizs 2024 - hírek
Friss cikkek a témában

Kedd délután meggyújtották az olimpiai lángot az ókori görögországi romvárosban, Olümpiában – számolt be róla az AP. Az ünnepségen ókori görög papnőnek öltözött előadók lobbantották lángra az ezüstfáklyát, amelyet 5000 kilométeren keresztül viszik el a fáklyavivők a játékok párizsi helyszínére.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke arról beszélt, hogy a háborúktól és a konfliktusoktól sújtott időkben az emberek „valami olyasmire vágynak, ami összehozza őket, és reményt nyújt”. Az eseményt több ezer néző követte figyelemmel a helyszínen, a görög rendőrség pedig emelt készültséggel őrizte azt, miután a legutóbbi, a pekingi téli olimpiát megelőző ünnepséget tüntetők zavarták meg, akkor erről itt írtunk.

A felhős idő miatt a fáklya lángra lobbantásához a tegnapi főpróbán már meggyújtott pótlángot használták. Az első fáklyavivő a görögök tokiói olimpiai bajnok evezőse, Sztéfanosz Dúszkosz volt, aki Laure Manaudou francia úszónak, a 2004-es athéni játékokon három érmet szerző sportolónőnek adta át azt.

A lángot először Athénba viszik, ahonnan több szigetet érintve hajón jut el Franciaországba, Marseille-be, ahová a tervek szerint május 9-én érkezik meg. A végállomás július 26-án az Eiffel-torony teteje lehet.

hvg360 Körösi Ivett 2025. április. 26. 20:00

Észak-Koreában értik a sötét és szarkasztikus humoromat – interjú a magyar idegenvezetővel, aki külföldieket visz az elzárt országba

Váczi Gergő Észak-Koreába visz nemzetközi turistacsoportokat, munkája során eddig harminc alkalommal járt a világ egyik legelszigeteltebb országában. Bár jelenleg épp nem lehet turisztikai céllal utazni az országba, neki lehetősége volt futókat vinni az áprilisi phenjani maratonra. Milyennek ismerte meg az észak-koreaiakat, hogyan működnek a kirakatlátványosságok, és van-e bármilyen technológiai fejlődés az elzárt országban? És hogy kell összehajtani a Phenjan Timest, ha az ember nem akar bajba kerülni? – erről is beszélgettünk Váczi Gergővel.