Nyáry Krisztián most közzétette a sorozat szinopszisát, „hátha valakit érdekel”.
Könnyed komédia és véresen komoly dráma, kalandos élet- és nemzettörténet – ebben a műfajban született volna Nyáry Krisztián és Bereményi Géza Petőfi-sorozata, amely a szerzők tervei szerint 2023-ra, a Petőfi-emlékévre készült volna el. Mint ahogy Nyáry Krisztián Facebook-posztjából kiderül, a terv füstbe ment. „A szorító határidőre elkészültünk, és rendben leadtuk a szinopszist. Vártuk a visszajelzést, ami végül két hónap múlva érkezett meg. Eszerint a dolog már nem aktuális, nem kell mégsem Petőfi-sorozat” – írja Nyáry, aki azonban most közzétette a sorozat szinopszisát, „hátha valakit érdekel”.
A felkérést a Petőfi-sorozatra 2020-ban kapta meg Bereményi Géza, aki aztán Nyáryt kérte fel társszerzőnek. Ő így emlékezett vissza: „De már írás közben éreztem, hogy ebből nem biztos, hogy film lesz a végén. Mondtam is Gézának, hogy akárhogy szabjuk-varrjuk, ez a történet nem tud másról szólni, mint a szabadságról. Mondta, hogy ez bizony így van, és ha a megrendelő állami hivatal ezt nem így akarná, akkor nem hozzá fordultak volna. Bele is írtuk, hogy véletlenül se lehessen máshogyan érteni: »Petőfit, akinek ezer arca volt, de valójában csak egyetlen dolog érdekelte: a magyar szabadság. Ezért lehetett ez az ellentmondásos ember mégis az egyetlen, aki a magyar történelem egy váratlan pillanatában egy egész ország számára képes volt megszemélyesíteni a nemzet egységét.«”
Bereményi Géza két évvel ezelőtt a hvg.hu-nak adott interjúban a szinopszis elkaszálásáról azt mondta, „én akkor tulajdonképpen fellélegeztem. Arra készültem, hogy egy-két évig rendező leszek, de így e helyett nekifoghattam a könyvem folytatásának”.
A szinopszisban azt írták, a sorozat nemcsak a főhős felnőtt életét meséli el, hanem a modern magyar nemzet megszületését is. A sorozat nyolcrészes lett volna, a záróképe Petőfi Március 15-e téri szobrának az avatása lett volna 1882 októberében.