Kocziszky György kerül október elsejétől a METU élére.
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) közleménye szerint a rektori pozícióra korábban nemzetközi pályázatot írtak ki. Mint fogalmaznak az MTI-hez eljuttatott közleményükben: Kocziszky György közgazdaságtudományból kandidált, majd habilitált. Korábban a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja, a világ- és regionális gazdaságtan intézet igazgatója és a regionális gazdaságtan tanszék vezetője is volt, hat éven át pedig rektorhelyettesként tevékenykedett.
A szakember 1972-ben végzett gépészmérnökként a miskolci Nehézipari Műszaki Egyetemen, három év múlva pedig az okleves gazdasági mérnöki képesítést is megszerezte. Kutatási területe elsősorban az etikus közgazdaságtan, illetve a regionális gazdaságtan, valamint a növekedés- és fejlődéselméletek. 2011-től 12 éven át a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának külső tagja volt.
Az új rektor reményét fejezte ki, hogy az üzleti szektorban szerzett tanácsadói tapasztalata mellett a vezetés- és szervezéstudományi ismereteit is kamatoztathatja új tisztségében. Véleménye szerint sikeres pályázatában régiós akadémiai beágyazottsága is szerepet játszott, és szeretné elérni, hogy a Budapesti Metropolitan Egyetem Közép-Európa meghatározó felsőoktatási intézményévé váljon.
A magánegyetem Kocziszky György (képünkön Kásler Miklós éppen átadja a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést neki) kinevezése mellett azt is közölte, hogy a leköszönő rektor, Bachmann Bálint a tudományos pályáját a Pécsi Tudományegyetem doktori iskolájának vezetőjeként folytatja az idei tanévtől.
Távozó oktatók a METU-n
Az elmúlt hetekben jelentős változások történtek a budapesti felsőoktatási intézmény falai között. A félév kezdete előtt néhány nappal Kovács Attila dékán váratlanul megvált Murai Andrástól, a Kommunikáció és Médiatudomány szakot is magában foglaló Kommunikációtudományi Intézet és egyben az Újságírás Központ vezetőjétől; valamint két oktató, Gócza Anita újságíró és Gayer Zoltán főiskolai docens is elvesztette az állását. Az elbocsátások azt követően történtek, hogy az év elején a dékáni posztot Papp-Váry Árpád marketingkommunikációs szakembertől átvette a kormányközeli think-tank, az Alapjogokért Központ EU-s kutatási igazgatója, Kovács Attila.
Az elbocsátásokat követően a kommunikáció szak tíz oktatója is úgy döntött, hogy otthagyják a METU-t, mivel "nem látják garantálva a továbbiakban az egyetemi oktatói autonómiát és veszélyben látják a szakmaiságot".