Élet+Stílus MTI 2022. december. 23. 14:07

Fiúként neveltek fel egy lánypandát egy holland állatkert dolgozói

Két évvel ezelőtti születésekor benézték a nemét egy hollandiai óriáspandának, és csak most derült ki, hogy nem hím. Pedig külön figyelmet is fordítottak a hátsó lábai erősítésére, amihez a párzásnál nagy szükségük van a hím pandáknak. Most lett egy izmos lábú nőstény az ouwehandsi állatkertben.

Alaposan meglepte egy holland állatkert dolgozóit, amikor kiderült, hogy az ott két éve született panda nem hím, hanem nőstény. Erről José Kok, az ouwehandsi állatkert igazgatója beszélt csütörtökön a holland televízióban.

A Fan Hszing névre keresztelt panda még 2020-ban született természetes úton az állatkertben élő óriáspandapártól. Néhány hónappal a születése után egy rövid vizsgálaton esett át érzéstelenítés nélkül, mert az állatorvosok nem akarták, hogy túl sokáig távol legyen az anyjától, ám a kis pandák nemét nem egyszerű megállapítani.

A nemi hovatartozás kérdését most egy érzéstelenítéssel végzett rutin egészségügyi vizsgálat alkalmával tisztázták véglegesen.

Fan Hszing az első Hollandiában született óriáspanda. Nevét közönségszavazás útján a holland festőről, Vincent van Gogh-ról kapta, a Fan ugyanis a Fan Kao rövidítése, ami kínaiul a művészre utal.

Mivel hím bocsként kezelték, gondoskodtak róla, hogy hátsó lábai kellőképpen megerősödjenek. Ez ugyanis a párzás folyamatához fontos a hímeknél.

Az Utrecht tartományban található állatkert igazgatója a tévéműsorban viccelődve meg is említette, hogy ennek a nőstény pandának erős hátsó lábai lesznek.

Fang Hszing a nemzetközi tenyésztési program menetrendje szerint négyéves korában visszakerül Kínába, ahonnan szüleit, Vu Vent és Hszing Ját 2017-ben 15 évre adták kölcsön Hollandiának.

Borítóképünkön: a második születésnapján ünneplő Fan Hszing.

hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 30. 19:30

Gyötrődnek a kiskamaszokat nevelő szülők, de kicsit túl hamar feladják

Képben kell lenni, különben az internet lesz a gyerekünk felvilágosítója, szülőként igenis referenciapontnak kell maradni számukra – mondja Szél Dávid pszichológus, aki a Kamaszok című Netflix-sorozat óriási visszhangja kapcsán beszélt az influenszerek hatásáról a gyerekekre. Hogyan terjed az internetes nőgyűlölet, és miért fontos, hogy egy apuka megszeresse a Ninjagót? Mit tegyünk, ha elzárkózik a gyerek? Hogyan reagálják le eltérően a fiúk és a lányok a neten felszedett öngyűlöletet?