A hímek péniszét már régóta tanulmányozták.
Ausztrál kutatók tették közzé azt a tanulmányt, amelyből kiderül, hogy a nőstény kígyóknak van klitoriszuk. Eddig az volt a feltételezés, hogy a nőstényeknek nincs nemi szervük, ugyanakkor a hímek péniszét már évtizedek óta tanulmányozzák. Ez alapján tudják például, hogy ezek villásak, és némelyikbe tüskék vannak beleágyazva.
A kutatók szerint a nőstény kígyók nemi szervét nem feltétlenül azért nem tanulmányozták, mert nem találták, hanem inkább azért, mert nem is keresték. Ebben Megan Folwell kutató szerint szerepet játszott a klitoriszt övező tabu, és az is, hogy inkább elfogadták az interszexuális kígyók téves címkézését.
A most megjelent tanulmány szerint a kígyóknak két különálló csiklójuk van, amelyeket szövet választ el egymástól, és ezek a farok alsó részén találhatók. A kettős falú szerv idegekből, kollagénből és vörös vérsejtekből áll, amelyek összhangban vannak a merevedési szövetekkel, mondták a kutatók.
Folwell egy vipera anatómiáját kezdte el tanulmányozni, és elég hamar megtalálta a csiklót a kígyó illatmirigyeinek közelében, amelyek a párzási partnerek vonzására szolgálnak. A kollégái aztán különböző kígyókat tanulmányoztak, és mindegyiknél jól elkülöníthetően megtalálták a csiklót.
Mint a BBC írja, a mostani felfedezés új elméleteket tesz lehetővé a kígyószexről, amelynek része lehet a nőstény szexuális stimulációja és örömszerzése. Folwell emlékeztet arra, hogy a tudósok eddig úgy gondolták, hogy a kígyók párzását többnyire a hím kényszeríti ki. Abból következtettek erre, hogy a hím kígyók jellemzően fizikailag agresszívak voltak. A kutató szerint a mostani felfedezés azonban új megvilágításba helyezheti a kígyók előjátékát is: a hímek ilyenkor gyakran körbe tekerik a nőstény farkát, és pulzálnak.
Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: