A tankerületvezető nem ment el az általa összehívott szülői fórumra, ehelyett berendelte a tető nélküli gimnázium igazgatóját. Az iskola előtt szülők, gyerekek tüntetnek, és várták vissza az iskolavezetőt a hírekkel. Az online oktatást nem engedélyezik, a gimnáziumot négy épületben helyezik el jövő héttől. Cikkünk frissül.
A gödöllői Török Ignác Gimnáziumon az iskola felújítási munkálatai miatt jelenleg nincs tető, a nagy esőzések miatt a falakról, konnektorokból is folyik a víz, fűtés nincs, több mint egy tucat termet be kellett zárni. Ennek ellenére mintegy félezer gyereknek be kell járni az iskolába, mert a tankerület szerint az épület jelenléti oktatásra alkalmas. Bővebben a helyzetről itt.
Szabóné Forgács Gabriella tankerületi igazgató korábban fórumot hívott össze csütörtök délutánra, amire számtalan kérdéssel készültek is a szülők, ám szerdán rövid levélben tudatta az iskolával, hogy nem tud részt venni azon.
Erre reagálva a szülők tüntetést szerveztek az iskola elé, ami jelenleg is tart. Közben a tankerületi igazgató berendelte Fábián Bertalan igazgatót, akit a tüntetők visszavártak, hogy beszámoljon a tankerületnél elhangzottakról.
Fábián Bertalan igazgató, amint visszatért a tankerületi központból, tájékoztatta a hallgatóságot a fejleményekről. Online oktatásról továbbra sem akar hallani a fenntartó, az iskola több mint 700 diákját a város négy intézményébe helyezik el a jövő héttől: MATE egyetem, a művelődési ház, a Petőfi Sándor Általános Iskola, és Református Líceum.
Ezzel gyakorlatilag elismerte a tankerület, hogy a gimnázium épülete nem alkalmas jelenléti oktatásra, ott nem lesz tanítás amíg el nem készül a felújítás. Erre végső időpont nincs.
A szülők petíciót indítottak az online tanítást követelve.
Még néhány kép a több százas tüntetésről:
Csütörtökön egyébként a helyzet annyira eszkalálódott, hogy a diákok maguk léptek polgári engedetlenségbe, és elhagyták az ázó falú, penészes, hideg iskolát. A diákok csak a harmadik óra után hagyták el az intézményt, így a mai napot be lehet számítani nekik.
Egy forrásunk szerint "épp bent ültek az egyik teremben egy osztály tanulói, amikor óra közben elkezdett folyni a plafonon lévő lámpákból a víz, ekkor pattantak fel, hogy nem maranak itt tovább". A diákok pénteken sem mennek be a gimnáziumba.
(Vannak olyan diákok, akiknek már most is a művelődési házban, vannak, akiknek a Petőfi iskolában találtak közben helyet, számukra ott rendben lezajlott a tanítás.)
A jövő héttől kezdődő négylaki élet a szülők és tanárok szerint jobb mint a beázós iskolában tanulni, ám nem lesz egyszerű a helyzet, a tanároknak négy különböző épület között kell rohangálni, odaérni a következő órájukra. Volt, aki azt mondta, hogy a kicsikkel (a 10 éves elsős gimnazistákkal) pedig kifejeztten nehéz lesz megoldani a városban való közlekedést.
A tanárok, szülők, gyerekek csak egyet szeretnének: amíg nincs az épület tanításra alkalmas állapotban, rendeljenek el online oktatást. Ezt azonban csak a belügyminiszter teheti meg, Pintér Sándor azonban eddig nem írta alá az engedélyt. A tankerület szerint az épület alkalmas a jelenléti oktatásra. Gulyás Gergely miniszter a kormányinfón azt mondta, online oktatást csak legvégső esetben lehet elrendelni.
Közben megszóleat a térség országgyűlési képviselője is. Vécsey László saját szerepét méltatva a Facebookon kiemelte, hogy ő győzte meg a minisztériumot, hogy adjanak 1,1 milliárd forintot a felújításra. Majd elismeri, hogy a kialakult helyzet tarthatatlan.