A kormány azt szeretné elérni, hogy 2030-ra évente legalább húszezer hallgató szerezzen külföldi tapasztalatot.
A jövőben akár hatvanezer forinttal is több ösztöndíjat kaphatnak a külföldön tanuló magyar egyetemi hallgatók – írta hétfői közleményében a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM). A minisztérium azt írta, hogy így azok a fiatalok, akik a 2022-2023-as tanévben kezdik külföldön főiskolai vagy egyetemi tanulmányaikat, már a megemelt Erasmus+ ösztöndíjjal utazhatnak a részképzésre.
Azonban az Erasmus+ programmal járó juttatás pontos összege függ a fogadó országtól is: ha valaki tanulni utazik, akkor 470-520 eurót kaphat, ha pedig szakmai gyakorlatra utazik ki, akkor ez az összeg 610-670 euró. Ha pedig valaki Európán kívülre vágyna, akkor 700 eurót kap a program részeként, ehhez pedig már utazási támogatás is jár.
„A kormány célja, hogy 2030-ra évente legalább húszezer magyar egyetemista szerezzen tapasztalatot külföldön, ahol sokat tanulhatnak önmagukról, valamint a magyar és az európai kultúráról” – mondta a közlemény szerint György László, a KIM innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára.
(Nyitóképünk illusztráció)
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel