Élet+Stílus hvg.hu 2022. július. 18. 18:22

Fóliába csomagoltak egy londoni hidat, hogy megóvják az extrém hőségtől

A 135 éves viktoriánus hidat szigetelőfóliával vonták be, hogy ne melegedjen túl a nyári forróságban.

A brit meteorológiai szolgálat az ország történetében először vörös riasztást adott ki a rendkívüli forróság miatt, a kiugróan meleg hőmérsékletnek pedig a jelek szerint a hidak is áldozatul eshetnek. A londoni Hammersmith-hidat például ezüst szigetelőfóliával vonták be, amely „visszaveri a napot”, hogy megóvják a repedezéstől – írja az Insider.

Hammersmith és Fulham kerület tanácsa azért döntött az intézkedés mellett, hogy a keddre jósolt 38 fokos melegben is nyitva maradhasson a híd. (Az ország többi részén akár a 40 Celsius fokot is elérheti a hőmérséklet, amivel megdől az eddigi 38,7 fokos melegrekord, amelyet 2019-ben mérték az Egyesült Királyságban.) A hidat a 2020-as hőhullám idején egyszer már le kellett zárni, mivel a forróságtól apró repedések keletkeztek rajta, azóta csak a gyalogosok és a biciklisták használhatják.

A mostani szigetelés csak egy részét képezi annak a 420 ezer fontos (mintegy 200 millió forintos) úttörő hőmérsékletszabályozó rendszernek, amelynek célja, hogy a híd ne melegedjen a megengedett hőmérséklet fölé, amely a Hammersmith-híd láncai esetében a 18 Celsius fokot jelenti. A hőmérséklet szabályozására egy éjszakai hűtőrendszert is bevezettek.

A Hammersmith-híd a világ egyik legrégibb függőhídja, amelynek a javítása jóval több pénzbe kerülne, mint a most bevezetett óvintézkedések. „A hőmérsékletszabályozó rendszer lehetővé teszi számunkra, hogy nyomon kövessük az időjárásváltozásokat és fenntartsunk egy állandó hőmérsékletet – nyilatkozta Sebastian Springer, a hídon zajló munkálatok egyik projektvezetője. – A jelenlegi extrém forróság tükrében innovatív megoldásokon is dolgozunk, hogy a megengedetten határokon belül tartsuk a hőmérsékletet.”

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.