Ugyan a népszerű szókeresős játéknak számtalan klónja készült azóta, hogy egy hétjegyű összegért megvásárolta a New York Times, a Worldle mégsem pusztán egy újabb bőr lehúzásának tűnik a témáról.
Könnyű összekeverni a kettőt a roppant hasonló nevük miatt, mégis akad különbség a Wordle és a Worldle között. A Washington Post cikkéből kiderült, hogy a Worldle-t készítője ugyan a népszerű Wordle-ről mintázta, de mégsem egy kópiát akart csinálni, hanem inkább szalutálni kívánt ezzel az elődjátéknak.
A Worldle-ben ugyanis nem szavakat keresünk, hanem országokat és ehhez nem kapunk más segítséget, mint az adott terület sziluettjét. Az ősjátékhoz hasonlóan itt is valódi, létező országok angol neveivel próbálkozhatunk, összesen hat alkalommal. Ha nem találjuk el a keresett államot, akkor a játék közli velünk, hogy milyen messze van földrajzilag a tippünk a kitalálandó országtól, azaz hány kilométerre, milyen irányban találjuk. Ahogyan a Wordle-t, úgy a Worldle-t is naponta egyszer lehet játszani. A játékot egyébként itt találják.
Ahogy korábban mi is beszámoltunk róla, a hirtelen nagy népszerűséget szerzett Wordle-t a New York Times vásárolta meg egy hétszámjegyű összegért.