A Feldmár Intézet munkatársa volt országgyűlési képviselő, kommunikációs tanácsadó, a nevéhez fűződik a MűvHáz program kidolgozása.
Életének 61. évében meghalt Büky Dorottya volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő – közölte a Feldmar Intézet a Facebook-oldalán.
Büky Dorottya 1961. július 29-én született Budapesten. 1979-ben érettségizett a Leövey Klára Gimnáziumban. 1984-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem Általános Iskolai Tanárképző Főiskolai Karán szerzett magyar nyelv és irodalom-történelem szakos tanári oklevelet. 1986-ig az Egészségügyi Továbbképző Intézet szakkönyvtárában könyvtárosként dolgozott.
1986-ban férjével, Tompa Imrével a Győr-Sopron megyei Tényőre költözött. Az ottani Ady Endre Általános Iskolában kapott tanári állást. Gyermekszínházat vezetett, 1989-ben C kategóriás rendezői diplomát szerzett. Férjével 1989-ben létrehozta Magyarország első falusi újságját, a Kisbírót, amelyben több cikke is megjelent.
1989-ben belépett az SZDSZ-be, 1990 és 1998 között az SZDSZ országgyűlési képviselője volt. Az 1990-es önkormányzati választásokon pártja országos kampányfőnöke volt.
A Feldmar Intézet honlapján olvasható életrajza szerint munkatársuk, Büky Dorottya 1996-ban alakította meg első kommunikációs tanácsadó irodáját. Dolgozott a Szegedi Szabadtéri Játékok, az Országos Színházi Találkozó, több színház és egyéb művészeti kezdeményezés kommunikációs tanácsadójaként.
2002-ben ismerkedett meg és kezdett dolgozni Feldmár Andrással, a Kanadában élő, magyar származású pszichológussal, pszichoterapeutával. 2011 és 2018 között a Feldmár Andrással együtt kidolgozott módszertan alapján többszörösen elítélt fogvatartottakkal foglalkozott a Balassagyarmati Fegyház és Börtönben.
2020-ban kidolgozta a MűvHáz programot, egy online közösségi tanulási formát, és elindította tanulócsoportjait. „A tanulásnak soha nincs vége, és legtöbbet egymástól tanulunk, a felfedezés, megismerés végtelen folyamatában” – írta a honlapján.
Feldmár Andrással több közös könyve jelent meg a HVG Könyvek gondozásában.